У Рожищі скандал через благодійність

Рожищенського міського голову В’ячеслава Поліщука підозрюють у отриманні неправомірної вигоди в інтересах міськради.
13 серпня представники ДСБЕЗ та СБУ у Волинській області провели слідчі дії і обшук в кабінеті посадовця. 14 серпня керівник УМВС України в області Петро Шпига прокоментував подію. «6 серпня цього року до нас в Управління надійшли матеріали із заявою приватного підприємця щодо вимагання в нього неправомірної вигоди. Саме за цією заявою відомості були внесені до єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 3. ст. 368. У ході проведення перевірки було встановлено, що в своєму службовому кабінеті посадова особа міської ради запросила у підприємця 5000 грн за сприяння у погодженні та наданні дозволу на розміщення книжкової продукції на книжковому ярмарку на території міста. При цьому посадова особа вимагала перерахувати з вищевказаної суми 1000 грн на рахунок міського бюджету як благодійної допомоги, а решту — 4000 грн — передати особисто. Згодом посадова особа змінила свої наміри. Безпосередньо перед затриманням посадовець сказав, щоб усю суму перерахувати на благодійний рахунок міської ради, а вже 12 серпня підприємець отримав повідомлення про те, що виконком міської ради не заперечує проти проведення ярмарки. Повідомлення було датоване 31 липня та підписане самим міським головою».
Правоохоронці підкреслили, що імена називати рано. Однак під час прес-конференції їх озвучили громадські активісти. Представники громадського формування «Народна самооборона міста Рожище», які теж були присутні на прес-конференції, переконані, що вини міського голови немає. «Це підстава перед виборами», — заявляють вони. Про це ж саме говорили люди, які прийшли на позачергову сесію Рожищенської міськради, щоб підтримати свого очільника.
Після сесії, на якій депутати одноголосно вирішили повернути кошти підприємцю-благодійнику, В’ячеслав Поліщук дав офіційне пояснення представникам ЗМІ. «31 липня до мене звернувся приватний підприємець Артем Орлов із Луцька з пропозицією проведення шкільного ярмарку на центральній площі міста з 15 серпня до 15 вересня. Я скерував його до спеціалістів міськради, аби він написав звернення до міського голови. Згодом ця заява була зареєстрована та підписана 5 серпня. Маючи на руках дозвіл міської ради про проведення ярмарку, пан Орлов вже звозив все необхідне. Але він продовжував натякати про благодійний внесок на розвиток міста. Врешті я завів Артема Орлова в бухгалтерію. Однак той знову повернувся до мене в кабінет, аби я вказав розмір необхідних коштів. Я розцінив це як провокацію і припинив розмову. Пан Орлов пішов шляхом обману: сплатив в терміналі благодійний внесок у розмірі 5000 грн на рахунок міської ради. Так мене запідозрили в отриманні хабара в інтересах третьої сторони, тобто міської ради. Підкреслю, що на заяві цієї особи немає моєї резолюції» За словами міського голови, місту не потрібні такі благодійники. Він залишає за собою право подати до суду в зустрічному позові.
Окрім, того, як стало відомо з джерел, книжкова ярмарка, початок якої був запланований на 15 серпня, у Рожищі так і не відкрилася. Хоча дозвіл на її проведення “на руках” у підприємця-заявника/
Сам Артем Орлов відмовився коментувати ситуацію до завершення слідства.