У польському воєводстві на межі з Волинню українці подали 9 тисяч заяв для отримання допомоги

У польському воєводстві на межі з Волинню українці подали 9 тисяч заяв для отримання допомоги

 

На кожну дитину віком до 18 років Польща надає щомісячну допомогу у розмірі 500 злотих. Біженці з України можуть подати заяву на отримання такої допомоги після присвоєння номера PESEL. Наразі, лише в Люблінському воєводстві, яке межує з Волинською областю, українці подали понад 9 тисяч заяв для отримання такої допомоги.

Про це повідомляє “Сила правди” посилаючись на Kurier Lubelski.

Громадяни України можуть подавати заяви до закладу соціального страхування на два терміни оплати: поточний (до кінця травня цього року) та майбутній (з червня по кінець травня 2023 року).

– До 6 квітня у Люблінському воєводстві до закладів соціального страхування надійшло майже 7,1 тисячі заявок на отримання допомоги за програмою «500+» на 11,5 тисяч українських дітей – на поточний період нарахування. Батьки та опікуни також подали майже 2,2 тисячі заяв для отримання допомоги на 3,5 тисячі дітей – на майбутній період виплат, – повідомила речниця установи соціального страхування Малгожата Корба.

Найбільше заявок надходить із Любліна (1,9 тис. заяв) та повітів:

  • Пулавський (725),
  • Замойський (523),
  • Білгорайський (521),
  • Любартовський (506).

Слід пам’ятати, що біженці з України мають право на допомогу за програмою «Сім’я 500+» лише в період перебування з дітьми в Польщі. Для подачі заявки на 500+ необхідні номери PESEL – батьків, або опікуна, та дітей.

– У заяві також слід вказати номер польського банківського рахунку, польський номер телефону та адресу електронної пошти. Заявки на сімейні пільги в заклади соціального страхування доступні лише в електронному вигляді. Громадяни України подають їх через платформу електронних послуг ZUS (PUE). Вони можуть самостійно створити обліковий запис на інтернет-порталі, використовуючи довіреного профіль або банківської системи. Зі створенням облікового запису та поданням електронної заяви можуть допомогти співробітники закладів соціального страхування, – додає Корба.

Нагадаємо, Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну уночі з 23 на 24 лютого. З того часу, за даними Організації Об’єднаних Націй, з України виїхало майже 4,5 мільйона осіб. Найбільше – 2,6 мільйона – виїхали до Польщі. Поляки радо допомагають українцям та організували спеціальні пункти в прикордонних містах. Раніше «Сила правди» побувала в одному з таких у Замості.

 

Центр журналістських розслідувань “Сила правди”