У Підгайцях компанія ексдепутата облради відремонтує центральну вулицю майже за 14 мільйонів гривень

У Підгайцях компанія ексдепутата облради відремонтує центральну вулицю майже за 14 мільйонів гривень

У Підгайцях відремонтують вулицю, яка веде до сільради, майже за 14 мільйонів гривень. Тендер на капітальний ремонт дороги виграла будівельна компанія «Житлобуд-2», зять директора якої балотувався в депутати громади у 2020-ому. Ремонтні роботи планують завершити до кінця цього року.

Як дізналася «Сила правди» інформація про цей тендер розміщена у системі державних закупівель «Prozorro». 

Закупівлю на капітальний ремонт вулиці Шкільна у селі Підгайці сільська рада оголосила наприкінці червня, оцінивши його у 14 мільйонів 865 тисяч гривень. 

Згідно з технічним завданням тут планують розібрати нинішнє покриття проїзної частини та тротуарів, влаштувати водовідвідні споруди, укріпити узбіччя, облаштувати нове дорожнє покриття, влаштувати тротуари з бруківки, нанести дорожню розмітку, встановити дорожні знаки, металеве бар’єрне огородження та вуличне освітлення.

У відкритих торгах змагалося два учасники: ТОВ «Житлобуд-2» та ПП «Ространс» з ціновими пропозиціями 13,8 та 13,9 мільйона відповідно. Обидві фірми раніше вже виконували підряди на території Підгайцівської громади.

В аукціоні вони торгувались не дуже активно, знизивши свої ціни лише в першому раунді. Однак, тут є цікава деталь – конкуренти знизили ціни на однакову суму з різницею лише в одну гривню. Зрештою, перемогла дешевша пропозиція «Житлобуду» відтак вартість ремонту становить – 13 мільйонів 709 тисяч 851 гривню. З переможцем вже уклали договір. 

За даними аналітичного сервісу «Сlarity Project», фірма «Житлобуд-2» вийшла на перше місце за сумою укладених договорів підрядів із Підгайцівською сільською радою впродовж 2016-2023 років. При чому, новий договір на ремонт вулиці Шкільної – лише другий для «Житлобуду-2» із Підгайцівською сільрадою за цей період. Перший був укладений ще у 2021 році на 52,5 мільйона гривень для будівництва дитячого садка в селі Струмівка. Однак, через війну і відсутність фінансування будівельні роботи стартували із затримкою і досі не завершені.

Власником та керівником компанії «Житлобуд-2» є колишній депутат Волинської обласної ради Леонід Стефанович, зять якого Сергій Бохонко мешкає у Підгайцівській громаді і у 2020 році балотувався тут у депутати. До ради він ішов під прапором «Європейської солідарності» разом із нинішнім заступником Підгайцівського сільського голови Леонідом Гроголем.

До слова, бізнесмен Сергій Бохонко теж нерідко є учасником і переможцем у тендерах Підгайцівської сільради. Його підприємство «Ефект» ремонтувало місцеве укриття. До слова, першим засновником фірми був його тесть Леонід Стефанович.

Суперник «Житлобуду-2» по тендеру – ПП «Ространс» – належить ковельчанці Наталії Шух, вона ж є і директором фірми.

Відповідно до договору сільради із «Житлобуд-2», ремонтні роботи на Шкільній мають початися у серпні і завершитися у грудні 2023-го.

Нагадаємо, нещодавно «Сила правди» розповідала про проблеми, які виникли у щойно відреставрованому за 8,5 мільйона гривень «Житлобудом-2» музеї.

 

Валентина Куць