У Нововолинську не можуть знайти приміщення для дітей з особливими потребами

Волонтери громадської організації «Світ для дітей», що вже два роки займається особливими дітками в Нововолинську, просять у місцевої влади виділити для них приміщення. Наразі вони знаходяться в приміщенні Тернопільського Національного Економічного Університету, проте запевняють, що там немає належних умов для дітей.

ГО «Світ для дітей» існує вже два роки. Функціонує за кошти батьків, які входять до організації.

«Створена наша організація у 2015-му році. Батьки неодноразово зверталися до нашої влади, просили відкрити спецгрупи, щоб там були діти з особливими потребами. Бо й спеціалістів, хто б допомагав, на той час в нас не було. Тоді батьки зібралися і домовилися про те, що потрібно робити громадську організацію. Дітки є в нас із синдромом дауна, аутизмом, ДЦП, проблемами із слухом, з важкими порушеннями мовлення, затримкою психічного розвитку. Ми не відмовляємо нікому, хто до нас звертається», – розповіла керівник ГО Олена Токарєва.

Жінка зазначила, що приміщення, в якому вони зараз займаються з дітками, не має належних умов, там холодно і мало місця.

«Це місце не облаштоване для дітей. Туалет далеко. Приміщення холодне, ми обігріваємо його обігрівачем. І це не те місце, де ми маємо бути. Ми заважаємо навчальному процесу. Провести якесь свято чи тренінг ми вже не можемо. До нас звертається багато діток, ми і ще б когось взяли, та ми не маємо можливості, бо немає місця», – додала вона.

Аби вирішити цю проблему, батьки особливих діток організували круглий стіл, на який запросили заступника міського голови Нововолинська Андрія Сторонського. Вони попросили у нього знайти для ГО вільне приміщення, проте він відповів, що наразі у місті такого немає.

«Давайте думати за ті приміщення, але думати і рахувати, яке це має бути приміщення. Проте наразі немає в нас вільних приміщень», – зазначив Сторонський.