У МОЗ пропонують продовжити адаптивний карантин в Україні ще на два місяці

У МОЗ пропонують продовжити адаптивний карантин в Україні ще на два місяці

Міністерство охорони здоров’я пропонуватиме уряду подовжити адаптивний карантин на території України, який діє з 24 лютого, ще на два місяці. Раніше карантинні обмеження продовжили до кінця серпня, але значно послабили їх.

За інформацією hromadske про таке рішення повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу 9 серпня, пише «Укрінформ».

Він зазначив, що наразі МОЗ розпочало підготовку до нового навчального року спільно з Міносвіти: міністерства готуються, що буде з освітнім процесом, коли будуть вводитися додаткові карантинні обмеження.

«Сьогодні в Україні продовжує діяти адаптивний карантин. Зараз він до кінця літа, але попередньо ми проговорили з урахуванням тієї епідситуації, яку бачимо сьогодні в європейському регіоні. В Україні також треба буде подовжити як мінімум на два місяці, що ми найближчим часом ініціюватимемо перед Кабінетом Міністрів» ㅡ сказав Ляшко.

Так, за словами міністра, якщо на території країни збережеться «зелений» рівень епідбезпеки, освітній процес розпочнеться без будь-яких карантинних обмежень. Діятимуть лише обмеження як для всіх громадських закладів.

Втім, якщо той чи інший регіон вийде із «зеленої» зони, навчання продовжуватиметься, тільки якщо у кожному конкретному закладі буде вакциновано 80% освітян.

Нагадаємо, з 24 лютого в Україні діє адаптивний карантин: регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони, де карантинні обмеження залежать від епідемічної ситуації. Наразі всі регіони «зелені», хоча деякі з них не відповідають показникам цієї зони.

Уряд продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 серпня, але значно його послабив. Зокрема, поки Україна перебуває на «зеленому» рівні карантину, не потрібно проходити контроль самоізоляції через мобільний додаток «Дій вдома».

Застосунок доведеться встановлювати лише тим українцям, які не пройшли експрес-тест на коронавірус або мають позитивний його результат після повернення з країн, де поширений штам «Дельта». Детальніше про послаблення читайте тут.

 

 

 

 

 

Ірина Сітнікова