У МОЗ назвали симптоми, які найчастіше з’являються через штам «Омікрон»

У МОЗ назвали симптоми, які найчастіше з’являються через штам «Омікрон»

У Міністерстві охорони здоров’я України розповіли, які симптоми найчастіше фіксують в інфікованих штамом коронавірусу «Омікрон».

 

Як інформує hromadske про це йдеться у повідомленні МОЗ України.

Так, у 73% випадків зустрічається нежить, у 67,5% — головний біль, у 63,5% — утома, а в 60% випадків — чхання та біль у горлі.

Водночас у відомстві кажуть, що не зафіксували суттєвої відмінності симптомів штамів «Омікрон» і «Дельта» — останній наразі домінує в Україні. Тому додатково може спостерігатися кашель (43,5% випадків), хриплий голос (35,7%), озноб чи тремтіння (30%), лихоманка (29,4%), втрата або спотворення нюху та смаку (23,7%).

Фото: МОЗ України

У міністерстві зазначають, що новий штам може спричиняти тривалі наслідки для здоров’я, госпіталізацію, летальні випадки. У більшій небезпеці перебувають ті, хто не отримав принаймні базовий курс вакцинації проти коронавірусу, тобто дві дози вакцини.

Крім того, через 6-9 місяців після другої дози в Україні можна зробити бустерне щеплення.

Що відомо про «Омікрон»?

Штам, який наразі має назву B.1.1.529, або «Омікрон», вперше виявили у Ботсвані, а потім у Південно-Африканській Республіці та в Гонконгу — в мандрівника з Південної Африки. 

Учені заявили, що новий штам має 32 мутації в білку-«шипі» коронавірусу, за допомогою якого вірус проходить у клітини та розмножується. Вважається, що новий штам заразніший за попередні.

Частина вакцин працює так, що доставляє в клітини ген із закодованим білком-«шипом», клітина синтезує цей білок, а організм людини виробляє імунну відповідь. Тому науковці занепокоїлися, що нові мутації можуть погіршити ефективність вакцин проти COVID-19.

Схоже, бустерні щеплення можуть стати ключем до захисту від зараження. Водночас Pfizer та Moderna працюють над окремими вакцинами проти «Омікрону».

Новий штам зафіксували щонайменше у 106 країнах світу. У ВООЗ прогнозували, що найближчим часом «Омікрон» стане найпоширенішим варіантом у світі.

 

Євгенія Луценко