У Мінцифри пояснили, коли і як українці можуть отримати COVID-сертифікати, які визнали в ЄС

У Мінцифри пояснили, коли і як українці можуть отримати COVID-сертифікати, які визнали в ЄС

Європейський Союз із 20 серпня визнає українські COVID-сертифікати. У Міністерстві цифрової трансформації розповіли, коли та як українці зможуть отримати цей документ у застосунку «Дія».

Як повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на брифінгу 20 серпня, тестування сертифікатів завершилося і наразі потрібно декілька днів перш ніж послуга з’явиться у «Дії».

Про це інформує hromadske.

Так, застосунок має упродовж декількох днів оновитися в Play Market та App Store. Після цього українці зможуть згенерувати сертифікат.

Щоб отримати документ, у застосунку «Дія» потрібно перейти у розділ «Послуги». Для отримання сертифікату буде необхідний електронний цифровий підпис, який можна буде створити у додатку. Дані про вакцинацію братимуться з електронного реєстру.

У «Дії» генеруватимуться два сертифікати: міжнародний для подорожей та внутрішній. У міжнародному буде більше медичної інформації та не буде фото людини, у внутрішньому навпаки — буде фото людини та менше медичної інформації.

Федоров запевняє, що генерування сертифікатів займає декілька хвилин. Також, за його словами, розробники розв’язали «майже всі технічні проблеми», які виникли під час тестування послуги, і «90% людей без проблем отримають сертифікати». У перші дні міністр прогнозує велике навантаження на систему.

Також міністерство планує запустити можливість згенерувати сертифікат на порталі «Дія». Його можна буде роздрукувати.

Сертифікат буде дійсний пів року. У МОЗ та Мінцифри наразі вирішують, чи продовжувати термін дії до 12 місяців.

Що передувало?

З 1 липня Україна почала тестування COVID-сертифікатів, а 19 серпня ЄС визнав, що українські сертифікати відповідають європейським нормам.

Із 10:00 20 серпня Україна може приймати громадян ЄС із європейськими сертифікатами, а ЄС може приймати українців з нашими сертифікатами.

Планувалось, що COVID-сертифікат також міститиме інформацію про негативний ПЛР-тест чи про перенесення COVID-19. У Мінцифри кажуть, що працюють над впровадженням таких можливостей, але конкретних дат запуску послуг не називають.

Євгенія Луценко