У Міносвіти розповіли, на яких спеціальностях у вишах у 2022 році буде більше бюджетних місць

У Міносвіти розповіли, на яких спеціальностях у вишах у 2022 році буде більше бюджетних місць

Міністерство освіти вже працює над формуванням державного замовлення для вишів у 2022 році. Найбільше бюджетних місць отримають ті спеціальності, які необхідні для відновлення економіки після війни.

За інформацією hromadske про це повідомив міністр освіти Сергій Шкарлет в ефірі телемарафону.

За його словами, найбільше бюджетних місць виділятимуть для високотехнологічних галузей та галузей, необхідних для відновлення економіки України після війни.

«Будівельники, усі аграрні, високотехнологічні, педагогічні спеціальності будуть у пріоритеті навіть під час прийому на ці спеціальності», — сказав Шкарлет.

Крім того, Міносвіти буде підтримувати бюджетними коштами заклади фахової передвищої освіти та заклади професійної технічної освіти — там, де потрібні робочі руки для відновлення країни. Натомість гуманітарні спеціальності (наприклад, економіка, суспільні науки, менеджмент, державне управління, правознавство) не матимуть багато бюджетних місць.

Нагадаємо, цьогоріч абітурієнти складатимуть спрощений варіант ЗНО — Національний мультипредметний тест. Він складатиметься з трьох блоків: української мовиматематики та історії України.

 

Євгенія Луценко