У Луцьку знають, як стати енергетично незалежними

Документальний фільм про втрачену українцями можливість виходу із газової залежності від Росії презентували Луцьку. Режисер-документаліст Ігор Чайка 30 жовтня розказав лучанам про перспективи налагодження видобутку сланцевого газу в Україні, про те, чому компанії-інвестори, які почали шукати поклади сланцю, зупинили свою діяльність, та розвіяв міфи, пов’язані із видобутком цього енергетичного ресурсу.

На досвіді США у фільмі режисера «Газова революція чи Сланцевий цугванг?» продемонстровано «наслідки» розробки сланцевих родових як для екології, так і для економіки Штатів. За словами режисера, українцям постійно перешкоджають видобувати власний газ. Саме з цією метою Росія і розгорнула потужну кампанію з дискредитації «газу нетрадиційних джерел»: «Все було зроблено для того, щоб у нас ці проекти не розпочалися. Для того, щоб затвердити це питання, тут і почалася війна».

За прогнозами режисера, якщо почати роботу у напрямку розробки сланцевих родовищ вже зараз, то через п’ять років Українці, імовірно, вийдуть із газової залежності від Росії.