У Луцьку згадали події Євромайдану завдяки кіно

В рамках фестивалю документального кіно Docudays UA в Луцьку відбувся показ фільму «Євромайдан. Чорновий монтаж», присвячений річниці революційних подій на Майдані.

Дивилися фільм у понеділок, 24 листопада у Палаці культури міста Луцька.

Саме «Євромайдан. Чорновий монтаж» відкрив цьогорічну програму Docudays UA на Волині. Організатор фестивалю Богдана Стельмах розповіла: «Це ті живі кадри, свідками яких багато хто із нас був. Сьогодні ви матимете можливість поспілкуватися із людьми, які були очевидцями подій та їх учасниками».

Також вона анонсувала покази фільмів, які відбудуться пізніше в рамках фестивалю Docudays UA. Це зокрема «Зона без вогню: убивчі поля Шрі-Ланки», «Життя в раю: нелегали по сусідству», «Лізо, ходи додому!», «Йоанна» «Пуссі проти Путіна», «Кіноплівка», «Капітан і його пірат», «Південний кордон», «Путінські ігри» та інші.

У фільмі «Євромайдан. Чорновий монтаж» зібрані кадри різних епізодів революційних подій: блокування метро, поїздка у Єнакієве на батьківщину Януковича, протистояння у січні 2014 біля стадіону імені Лобановського, а також найкривавіші сутички 18-21 лютого». Ці кадри зняли різні автори, зокрема члени об’єднання Babylon’13.

Після перегляду перед глядачами виступили волиняни, що брали активну участь у Революції гідності: журналісти Мирослав Ватащук та Сергій Шаповал, активісти Володимир Бут-Гусаїм та Ольга Нечитайло, автомайданівець Ігор Оборонов, самооборонівець Богдан Климчук.

Вони поділилися думками про те, чи варто було здобувати перемогу над режимом ціною життів Небесної сотні та ще сотень поранених активістів.

Також на перегляд завітав бард Зиновій Медюх зі Стрия на Івано-Франківщині. Чотири місяці він був на сцені київського Майдану щоденно з 5 до 9 ранку, підтримував своїми піснями бойових дух революціонерів та входив до «Нічної Варти Майдану» 12-ї Сотні Самооборони Майдану.

Зокрема Зиновій Мелюх виконав пісню «Хлопчина з Майдану» за мотивами революційних подій. «Пам’ять про цих хлопців має залишитися. Вона має додавати нам сили для змін», – відзначив на завершення бард.