У Луцьку відкрили унікальний музей

Картини та особисті речі культового українського художника Миколи Кумановського тепер можна побачити в його іменному меморіальному музеї. Відкриття музею відбулося 14 липня  у КРЦ «Адреналін Сіті».

«У цьому приміщенні будуть тільки його роботи; книги, які він оформив, роботи присвячені йому. Ця зала вмістила тільки третю частину робіт художника, які належать галереї «Арт-кафедра» і тому колекція постійно поповнюється. Ми будемо виставляти й інші його роти та проводити цікаві тематичні вечори», – зазначила  керівний партнер Галереї сучасного мистецтва України «Арт-кафедра» Леся Корсак.

Фонд новоствореного музею в Луцьку містить твори малярства різних періодів, авторські начерки, ескізи, прижиттєві фото та особисті речі Миколи Кумановського.

«Сьогоднішня експозиція відкриває цілий пласт того явища. Микола Кумановський, як метафорист, дуже складна і багаторівнева творча індивідуальність. В нього жива емоція трансформувалася в символи, знаки, коди, які відповідали його світовідчуттю» – вважає проректор Львівської національної академії мистецтв Роман Яців.

Варто зазначити, що Музей Миколи Кумановського увійде до складу майбутнього Музею сучасного українського мистецтва Корсаків, який розпочне свою роботу у серпні цього року.