У Луцьку відбувся допрем’єрний показ фільму «Гніздо горлиці»

Гніздо горлиці – український повнометражний фільм про проблему трудової еміграції. Хоча творча група переконує, що заробітчанство – це тло справжньої драми людських відносин, яка розгортається на екрані. Про це творці фільму зізналися у Луцьку під час допрем’єрного показу стрічки.

«5 чи 6 мільйонів українців живуть за кордоном. Це наймасштабніше соціальне явище. Навіть війна так не зачепила, як еміграція. Ця тема знайшла мене сама. Це фільм, який повинен подарувати нам віру в майбітнє, а не фільм, який вкотре плаче над заробітчанами», – каже режисер стрічки Тарас Ткаченко.

«Я зіграла понад 80 ролей. Ця тема мені близька, бо я родом із Закарпаття. Я добре знаю, як це, коли в основу ставиться матеріальне в сім’ї, будують ті хати, а коли добудують, то вже часто нема кому в них жити», – ділиться міркуваннями про канву стрічки Римма Зюбіна.

У головної героїні Дарини, роль якої виконує відома актриса Римма Зюбіна, була чудова родина — коханий чоловік та донька. Спочатку чоловік втратив роботу, донька підросла, того заробітку який вона мала на власній роботі вкрай не вистачало. Тому, коли хтось із знайомих запропонував поїхати на заробітки до сонячної Італії, поміркувавши, погодилась. І от зараз вона повертається на рідну Буковину. Однак в її очах немає радості, а під грудьми б’єтся маленьке серденько, однак вона повертається…

Стрічку знімали протягом трьох років у містечку Вижниця на Буковині та в італійській Генуї. Італійців грали справжні італійські актори Мауро Чіпріані, Ліна Бернарді.

Ще до завершення роботи над стрічкою помер Віталій Лінецький, який грав у фільмі одну з головних ролей, чоловіка Дарини. Сценарій довелося змінювати. Проте, сцени за участю Лінецького присутні у фільмі від початку і до фіналу.

У липні 2016 року фільм здобув нагороду «Золотий Дюк» як найкращий український фільм Одеського міжнародного кінофестивалю.

На широкі екрани фільм вийде 10 листопада.