У Луцьку радились, як вирішити проблеми власників авто на єврореєстрації

Більше сотні волинських автомобілістів зібрались у Луцьку, щоб оговорити шляхи вирішення проблем, які виникають у власників авто з європейськими номерами. Відбулось це у суботу, 23 жовтня.

Розпочалась зустріч на Замковій площі, але через дощову погоду перенеслась до Палацу культури міста Луцька. Ініціювали захід активісти громадської організації «Автомайдан Волині».

Також на зустріч приїхали представники організації «Євро Авто Сила», які займаються цією темою на всеукраїнському рівні.

«Єдиним шляхом, щоб реалізувати в Україні можливість пересуватися на автомобілі доступно, є користування автомобілем іноземної реєстрації. Водночас, тут виникають певні нюанси. Треба давати якісь хабарі, або їздити на «пересічки». Тобто навмисно створені незручності, щоб люди менше користувалися цими автомобілями», – зазначив представник ГО «Євро Авто Сила» Олександр Чернявський.

«Щоб вирішити ці проблемні питання, була створена робоча група при профільному комітеті Верховної ради України на чолі з Южаніною, але скажу прямо – ми ніц з цього не отримали. Вони не хочуть слухати, що ми пропонуємо. Ми подали власний законопроект, де пропонуємо, що наші громадяни мають їздити на цих транспортних засобах без обмежень протягом року. Також ми запропонували два цінники – до 2,5 л. об’єму двигуна – 100 євро, більше 2.5 л. – 50 євро. Натомість вони мають свій законопроект, де запропонували нам з вами стати боржниками держави. Вони хочуть розтягнути розмитнення по старому тарифу на 16 років, щоб кожен з вас підписав бороговий на цей період. Виживе ваш автомобіль за цей час чи не виживе, але ви будете зобов’язані платити і то за космічні ціни», – розповів представник ГО «Євро Авто Сила» Олег Ярошевич.

Також активіст додав, що на його думку, використані усі легітимні способи спілкування з державою. Тому планується організувати загальноукраїнський протест в Урядовому кварталі Києва.

Ярошевич закликав волинян також долучитися до цього заходу. Присутні автомобілісти з Луцька, Ковеля та інших населених пунктів Волині, активно долучались до обговорення.

«Ви розповідали про ваш законопроект, але не згадали, що в ньому пропонується скасувати транзит 5 – 10 днів. Люди на Волині це не сприймуть і ніхто вас не підтримає, якщо буде скасовано 5 – 10 днів…», – зазначив волинян Радім Романюк.

«Ви розумієте чому вони відмовились від вашого законопроекту на 100 – 150 євро? Немає схеми, щоб ці гроші вкрасти. Ці гроші підуть або в місцевий бюджет, або в бюджет держави на якийсь рахунок» – зазначив волинянин Григорій Панасюк.

У результаті довгих обговорень та дискусій, учасники заходу вирішили створити ініціативну групу при ГО «Автомайдан. Волинь», щоб займатися проблемними питаннями, які виникають у власників авто з європейськими номерами на Волині.