У Луцьку презентували ініціативу з підтримки політв’язнів Кремля

У Луцьку презентували ініціативу з підтримки політв’язнів Кремля #LetMyPeopleGo.

«Допомогти може кожна людина, – каже активістка ініціативи Олександра Романцова. – Від написання листівок, які ми передаємо в тюрми, до матеріальної підтримки родичів ув’язненого. Насправді, це дуже важливо. Адже їх там постійно “оброблять”, кажуть, що за них всі забули і що Україна ними не цікавиться. Це робиться для того, щоб вибивати потрібні зізнання. Тому, навіть кілька слів підтримки мають велике значення», – каже Олександра.

Вона привезла до Луцька партію листівок, щоб кожен охочий міг написати послання комусь з політв’язнів. Щоб послання таки дісталося адресата, треба писати виключно російською і без політики.

«Корисним у справі визволення може бути навіть спам у соцмережах. Поки ЗМІ не пишуть про ув’язнених, їх просто немає і ніхто ними не займається. Як тільки є розголос, то є шанс, що умови перебування того чи іншого ув’язненого можуть поліпшитись. Коли до когось прикуто більше уваги, то наглядачі остерігаються, що хтось (або адвокати, або правозахисні ГО) може прийти і поцікавитись умовами перебування», – розповідає Олександра.

Разом з нею до Луцька приїхав і брат звинувачуваного у тероризмі Євгена Панова Ігор Котелянець.

«Кожна активна людина, яка брала участь у подіях на Майдані, або займалася волонтерством – у групі ризику. Женя зник у серпні. Як тільки нам стало відомо, що він у Москві, ми почали домагатися того, аби держава визнала, що її громадянин незаконно ув’язнений. Не хотіли спочатку цього визнавати. Женю там змусили відмовитись від консула. Окрім громадських організацій я ні від кого не отримував такої уваги і підтримки, як від українського консула в Москві Геннадія Брескаленка. І це я чую від інших родичів ув’язнених. Єдине, що я отримав від СБУ, – це відписка. Вони стверджують, що щось роблять, а що роблять, це таємниця. Мені цікаво, що робить держава для того, аби українці не зникали більше у російських в’язницях», – каже Ігор.

Керівництво України говорить лише про Надію Савченко та Олега Сенцова. Водночас, політв’язнів є набагато більше. Нині в Росії і Криму утримується 36 людей, яких звинувачуть в тероризмі, шпіонажі, або деверсійній діяльності.
Запам’ятайте їхні імена:
1. Микола Шиптур
2. Роман Сущенко
3. Руслан Зейтуллаєв
4. Емір-Усеїн Куку
5. Зеврі Абсеїтов
6. Енвер Мамутов
7. Арсен Джеппаров
8. Вадим Сірук
9. Рустем Ваітов
10. Нурі Прімов
11. Євген Панов
12. Ферат Сайфуллаєв
13. Ремзі Меметов
14. Рустем Абільтаров
15. Андрій Коломієць
16. Рефат Алiмов
17. Мустафа Дегерменджі
18. Ахтем Чийгоз
19. Айдер Саледінов
20. Станіслав Клих
21. Енвер Бекіров
22. Олексій Чирній
23. Муслім Алієв
24. Алі Асанов
25. Узаір Абдуллаєв
26. Теймур Абдуллаєв
27. Сергій Литвинов
28. Андрій Захтей
29. Рустем Ісмаїлов
30. Олександр Костенко
31. Олександр Кольченко
32. Віктор Шур
33. Олег Сенцов
34. Микола Карпюк
35. Еміль Джемаденов
36. Валентин Вигівський