У Луцьку кандидат Рицко судиться, щоб визнати результати виборів на 4 дільницях недійсними

У Луцьку кандидат Рицко судиться, щоб визнати результати виборів на 4 дільницях недійсними

У Волинському окружному адміністративному суді відбувається засідання у справі за позовом кандидата Ігоря Рицка до ОВК та дільничних комісій спецдільниць, де, мовляв, порушили правила голосування. 
Розгляд справи розпочали о 10:00 30 жовтня. Майже одразу після початку розгляду розгляд відклали до 12:00, щоб представники відповідача могли ознайомитися із матеріалами.
Позов кандидата Ігоря Рицка спрямований до окружної виборчої комісії округу №22 та дільничних комісій спеціальних виборчих дільниць № 071104 (Волинський обласний наркологічний диспансер), 071101(Волинська обласна клінічна лікарня), 071097(Волинське обласне територіальне медичне протитуберкульозне об’єднання) та 071096(Волинський обласний онкологічний диспансер) про визнання голосування на них недійсним.
Предметом позову стало те, що на спеціальних дільницях нібито видавали бюлетені для голосування в одномандатному окрузі людям, що не мають прописки на території Луцька. Йдеться, наприклад, про пацієнтів медичних закладів, які в Луцьку перебувають лише на лікуванні.

Кандидат Ігор Рицко, який став позивачем у справі, стверджує, що через голосування «немісцевих» виборців, результати голосування на дільницях треба скасувати. Його представник у суді Ігор Поліщук додає, що судовий позов не спрямований на те, щоб «забрати перемогу у Лапіна», а на те, щоб встановити справедливість.
Натомість кандидат у депутати Ігор Лапін, який представляє третю сторону з боку відповідача без самостійних позовних вимог, стверджує, що йому невідома причина позову, але припускає, що Ігор Рицко хоче судитися, бо вважає, що саме він переміг на окрузі.

Під час засідання біля суду зібралися прихильники кандидата Ігоря Рицка та Ігоря Лапіна, які фактично мали протилежні інтереси.
Нагадаємо, Ігор Лапін перемагає у окрузі №22 із відривом лише у 28 голосів, тому фактично скасування результатів голосування на кількох дільницях може змінити результат на користь його опонентки Ірини Констанкевич.
Також відзначимо, що Ігор Поліщук є депутатом Луцької міської ради та входить до групи «Новий Луцьк», яку очолює Ірина Констанкевич.