У Луцьку директорка закладу позашкілля, яка забирала зарплату підлеглої, уникла відповідальності

У Луцьку директорка закладу позашкілля, яка забирала зарплату підлеглої, уникла відповідальності

У Луцьку судили директорку Волинського державного центру естетичного виховання учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів Оксану Дідик. Вона два роки забезпечувала зарплату, премії та інші виплати працівниці, яка увесь цей час була у Польщі. Усі кошти, а це понад 53 тисячі гривень, за версією слідства, посадовиця привласнила. Проте, жінці вдалося уникнути покарання.

Про це «Сила правди» дізналася з ухвали Луцького міськрайонного суду від 4-го серпня 2022 року. 

Директорка центру естетичного виховання Оксана Дідик у 2015 році видала 8 наказів про преміювання, виплату матеріальної допомоги, заробітної плати, винагороди за сумлінну працю одній з працівниць закладу, яка на той момент перебувала у Польщі та не планувала повертатися. Також Оксана Дідик умисно неправильно заповнювала і підписувала документи бухгалтерського обліку вказуючи, що працівниця, мовляв, відпрацьовувала з 2015 по 2017 рік по 28-42 години щомісяця. 

Управління освіти та науки Волинської обласної державної адміністрації згідно з документами, виплатило працівниці понад 53 тисячі гривень. Однак карткою, на яку надходили кошти, користувалася саме Оксана Дідик. Таким чином, директорку звинуватили у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем.

Покарання директорка центру естетичного виховання не понесла. Суддя Луцького міськрайонного суду Ігор Ясельський закрив кримінальне провадження на підставі закінчення строку давності, який для такої категорії справ становить п’ять років. Оксана Дідик сплатила на користь держави лише процесуальні витрати у розмірі 6761 гривню. 

«Силі правди» у відповіді на запит Луцька окружна прокуратура повідомила, що директорка центру естетичного виховання також відшкодувала державі 53 тисячі 282 гривні збитків. 

Нагадаємо, «Сила правди» розповідала, що у Луцьку виправдали інспекторку митниці, яку підозрювали в зловживанні службовим становищем.

 

Юлія Галецька