У Ковелі фотовиставка – «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921»

У Ковелі фотовиставка – «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921»

24 квітня у Ковельському культурно-просвітнцькому центрі відбулося відкриття фотодокументальної пересувної виставки «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921».

Виставка, розробником якої є Український інститут національної пам’яті, була передана  січні до Волинського краєзнавчого музею. Після експонування у Луцьку, її перевезли у Ковель. Експозиція, що складається з 21 банеру, розповідає історії провідників революційного руху та детально висвітлює різні аспекти творення Української державності 1917 – 1921 рр. Додатково виставку доповнили копії фотографій «синьожупанників» – вояків 1-ї Української стрілецької дивізії Армії Української Народної Республіки, які перебували у Ковелі.

В урочистому відкритті взяли участь заступник Ковельського міського голови Ігор Прокопів, директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк, головний спеціаліст із регіональних питань у Волинській області УІНП Леся Бондарук, поет, письменник, журналіст, краєзнавець, громадський діяч і очільник Ковеля двох скликань 1991-1998 років Анатолій Семенюк.

«Українська революція дала початок зародженню сучасної незалежної Української держави. Невивчені уроки історії та тривале замовчування цієї теми за період радянської окупації стали однією з причин повторення багатьох проблем і сучасного нашого життя, серед – них нова російсько-українська війна, яку сьогодні маємо на сході України», – наголосила у виступі Леся Бондарук. Вона також повідомила присутнім про відзначення у ці дні в Україні 100-річчя підняття українських прапорів на Чорноморському флоті і проголошенням його флотом Української Народної Республіки.

У перший день виставку «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921» оглянули вчителі історії та старшокласники ковельських шкіл.

Будівля проведення виставки – найстаріша у м. Ковель, неподалік від міської ради
Ковельські вояки армії УНР – синьожупанники
Ковельські вояки армії УНР – синьожупанники
Ковельські вояки армії УНР – синьожупанники
Ковельчани у період Української революції