У Ківерцях за 1,5 мільйона відкоригують проєкт полігону, який роками не можуть здати в експлуатацію

У Ківерцях за 1,5 мільйона відкоригують проєкт полігону, який роками не можуть здати в експлуатацію

Ківерцівська міська рада уклала договір про коригування проекту полігону твердих побутових відходів на суму 1,5 мільйона гривень. Його робитиме луцьке підприємство «КБ Архпростір». Полігон у селі Заброди побудували ще в 2015 році, але досі так і не прийняли його в експлуатацію. Тепер знову треба вносити зміни в документи і витрачати додаткові кошти. 

Як повідомляє «Сила правди» інформація про закупівлю послуг з проєктування полігону для Ківерцівської громади розміщена у системі «Prozorro».

У березні 2023 року Ківерцівська міська рада провела закупівлю щодо виготовлення проектної документації «Будівництво полігону твердих побутових відходів для м. Ківерці» за ціною 1 мільйон 499 тисяч 924 гривні. Проте йдеться саме про коригування старого проєкту. Полігон твердих побутових відходів для громади побудували у селі Заброди ще у 2015 році. Через помилки його досі не прийняли в експлуатацію.

Увесь цей час сміття з Ківерців і навколишніх сіл вивозять на звалище неподалік недобуду. А це приблизно 30 тонн щомісяця. За це Ківерцівську міську раду неодноразово штрафували екологи.

Ще у 2021 році міський голова Ківерців у коментарі «Силі правди» казав, що корекцію проєкту треба буде робити щороку. Однак, у системі закупівель «Prozorro» до 2023 року інформація про якісь рухи в цьому напрямку відсутня.

«Ми будемо доробляти той полігон, який в 2002 році почали. На його добудову треба понад 13 мільйонів. В нас на жаль, таких грошей немаєЦе документація, яка нам залишилася від старого полігону. Раніше і зараз і все, що ми вже доробили під нуль – це вже майже півмільйона. Тільки один том був 280 тисяч гривень. Його робили пів року. Потім були різні зміни. І всерівно ми не можемо нічого дійти тому, що ми зробили, подалися, грошей область не дала і Київ не дав. Зараз пройде рік і знову треба робити корекцію і знову треба давати гроші» казав міський голова Олександр Ковальчук.

Однією з перепон на шляху до здачі об’єкта в експлуатацію був занижений клас наслідків. Тоді проєкт полігону Волинська обласна державна адміністрація замовила у підприємства «Луцьккомундорпроект», а головним підрядником на будівництві було ТОВ «Стирагробуд».

Цього разу договір уклали із іншою луцькою фірмою – «КБ Архпростір», яка займається діяльністю у сфері архітектури та будівництва з 2010 року. Керівником фірми є Олександр Дорош

За умовами договору, на полігоні проведуть інженерно-геологічні, геодезичні роботи, оцінять вплив на довкілля та, відповідно, створять новий проєкт. Закінчити усе планують до кінця 2023 року. Жодних проплат за проєктом станом на травень ще не було. Досвіду співпраці з фірмою «КБ Архпростір» Ківерцівська міська рада раніше не мала. 

Оплачуватимуть роботи поступово. План фінансування. Джерело: договір між сторонами

Раніше «Сила правди» писла, чому Ківерцівська громада не довозить сміття до полігону, а викидає просто на звалище.

Чи будуть після цього проєкту нарешті користуватися новим полігоном, чи продовжать закидати сміттям жителів села Заброди – покаже час. 

 

Юлія Галецька