У дусі середньовіччя: як лицарі окупували Луцький замок

Кількадесят бійців із усієї України з’їхалися у Замку Любарта, аби довести свою першість в країні, щоб представляти її на світовому рівні. У Луцьку відбувся другий етап відбіркових змагань до збірної України із середньовічного бою «Середньовічний Лучеськ. Доблесть віків».

Фотограф Валерій Панасюк підготував відбірні світлини із заходу, а «Громадське.Волинь» радо їх демонструє.

Захід організував клуб історичної реконструкції «Айна Бера» за підтримки Луцької міської ради та «Братинської Ради».

Позмагатися за кращість бійці мали можливість у номінаціях: «меч-меч», «щит-меч», «5 на 5» та «16 на 16». Здавалося б, що бійцями є тільки чоловіки. Та одягнули на себе лати й жінки.

Додамо, що цим змаганням передував всеукраїнський турнір «Зов Героїв-1» у травні 2018 року.

«Третім та заключним стане «Зов героїв-2» 14-16 вересня у Парку Київська Русь, що на Київщині. Наступного року у травні уперше в Україні відбудеться чемпіонат світу IMCF World Championship 2019. Цього року в Шотландії українська збірна команда, пербуваючи у неповному складі, 12 проти 16-ти, взяла «срібло» у масовій номінації «16 на 16». Минулого року за нами було «золото», адже не було проблем із візами», — зазначила одна з організаторів Ася Куніцина.

Додамо, що обладунки бійців максимально наближені до автентичних у Середньовіччі. Лише зброя не загострена.

«У середньому залізний обладунок важить 30 кілограм, а буває й більше. На ристалищі ми використовуємо різноманітні макети серендьовічної зброї, яка виготовлена із високоякісної сталі. Ви зможете побачити алебарди — грізну древкову зброю піхотинців, фальшиони — мечі для пробивання лат противника, перначі й сокири. Часто запитують, чи не спекотно, чи не тяжко. Ми вже звикли, це давно вже щось більше, ніж спортивне тренування чи хобі», — розповів учасник клубу «Айна Бера» Андрій Борщ.