У Білорусі заявляють про 17 тисяч прийнятих з початку війни українців

У Білорусі заявляють про 17 тисяч прийнятих з початку війни українців

Ілюстраційне фото прикордонного комітету Білорусі

Понад 17,2 тисячі українців виїхало до Білорусі з початку повномасштабного вторгнення Росії. Майже чверть із них заїхала до країни, з якої летять ракети, транзитом через Польщу.

Про це повідомляє “Сила правди” посилаючись на цифри, які наводить Державний прикордонний комітет Білорусі.

За цими даними 12,9 тисяч громадян з 24 лютого до 6-го квітня в’їхали до Білорусі з української території, 3982 українці – транзитом через Польщу, 278 – через Литву, ще 35 осіб заїхали зі сторони Латвії. З оприлюдненої інформації видно, що в перший тиждень війни до Білорусі щодня виїжджало від сотні до кількох сотень українців. Згодом кількість зросла до 600-1000 громадян на день.

Такі дані не співпадають із даними Державної прикордонної служби України. Там не підтверджують цифри з Білорусі. Усі українські пункти пропуску на українсько-білоруському кордоні тимчасово закриті з перших днів повномасштабного вторгнення Росії. Відповідне розпорядження прийняв Кабінет Міністрів України 26 лютого.

«Усі пункти пропуску з Білоруссю тимчасово закриті. Ми лише впускали українців до України. Пропуск громадян України здійснюється лише на вхід в пункті «Доманове». В Україну з Республіки Білорусь повернулося 46 українців», – повідомила начальниця пресслужби Волинського прикордонного загону Маргарита Варшеніна.

Ймовірно, ці 12,9 тисячі людей, які виїхали до Білорусі з української сторони, могли перетнути кордон в межах пунктів пропуску, які з 24 лютого були окуповані агресором і не підконтрольні українським прикордонникам. Зокрема, через пункти Вільча – Олександрівка, Славутич – Комарин, Нові Яриловичі – Нова Гута, Сеньківка – Веселівка.

Нагадаємо, Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну уночі з 23 на 24 лютого. З того часу, за даними Організації Об’єднаних Націй станом на 5 квітня, з України виїхало майже 4,3 мільйона осіб. Найбільше – 2,49 мільйона – виїхали до Польщі. Понад 650 тисяч виїхали до Румунії, 400 тисяч – до Молдови, стільки ж – до Угорщини. 350 тисяч осіб виїхали до країни-агресора Росії. А до Білорусі, за даними ООН, виїхало 17,3 тисячі громадян, що майже збігається з даними їхнього прикордонного комітету.

Нагадаємо, станом на 24 березня, за даними Пентагону, агресор запустив по Україні 1200 ракет. Значну частину із них запускають з території Білорусі, використовуючи тамтешні військові аеродроми. Зокрема, одна з таких ракет, за оцінками військових, 27 березня і влучила в нафтобазу у Луцьку.

 

Юрій Горбач