Три роки роботи патрульної поліції: невдачі та перемоги. [інтерв’ю]

19 грудня патрульна поліція Волині відсвяткувала три роки на варті громадського порядку. Про те, що змінилося за трии роки після реформи ми поговорили із патурльним, який крокує разом із реформою від початку й до сьогодні. 

Знайомтеся — старший інспектор з професійної підготовки Управління патрульної поліції у Волинській області Олександр Джуренко. Розпочинав, як і всі, з чергування на вулиця, реагування на виклики. Нині він навчає тих, хто лише приходить у лави патрульних.

«За три роки суть роботи у патрульній поліції не змінилася. Постійно прибуває молода кров, переважно приходять люди, які закінчили університет і хочуть щось змінювати. У нас вже є відділ рекрутингу, який займається підбором людей, проводить співбесіди та екзамени. Таким чином, відбувається відсіювання, ми обираємо кращих», − зазначив старший інспектор.

Стосовно патрульної поліції на Волині існують суперечливі думки. Не всі задоволені роботою правоохоронців, але своєю роботою вони намагаються довести протилежне.

«У 80 % випадків викликають патрульних люди, які негативно налаштовані до поліції, їм не подобається суть роботи поліцейських. Люди, які спостерігають реформу з 2015 року, позитивно налаштовані  та бачать зміни, постійно нам дякують. Якщо виникає проблема, яку ми можемо вирішити, наприклад, допомогти оформити ДТП, то люди залишаються задоволеними результатом нашої роботи», − каже Олександр Джуренко.

Зменшився ажіотаж серед охочих працювати у патрульній поліції.

«У 2015 році був дуже великий відбір: 24 людини на місце, зараз 3−4 людини. […]Вимоги до кандидатів не послабшали, бо всі процеси відбуваються відповідно до чинного законодавства та наказів. Змін у наказах з 2015 року не було», − стверджує старший інспектор.

На звільнення патрульних впливають декілька факторів.

«Кожна людина хоче матеріально забезпечити свою сім’ю. […]Чоловіку нереально це зробити на 8 тисяч гривень. Це один з чинників. Ще один фактор – люди просто «перегоряють» на роботі. Навіть за одну зміну на людину виливається багато негативу. Якщо це періодично повторюється, то це накопичується і в один прекрасний момент людина умовно «вибухає», тому звільняється», − каже Олександр Джуренко.

Старший інспектор вважає, що працівникам патрульної поліції варто більше спілкуватися з громадянами, аби розповісти про законні способи вирішення їхніх проблем.

«Зараз ми почали працювати більше з дітьми у навчальних закладах, дитячих садочках, університетах. Розказуємо про роботу поліції, хто такий поліцейський, як до нього можна звернутися, що він може зробити, як може допомогти. Потрібно, щоб люди розуміли: у них є прикриття зі сторони поліцейських, але це прикриття завжди налаштоване позитивно. Як до нього ставитеся ви – неважливо. У поліцейських до всіх однакове ставлення», − запевнив патрульний поліцейський.

До слова, за даними УПП у Волинській області за 2018 рік:

— було прийнято 76 925 викликів на номер «102»

— середній час прибуття на виклик — 7 хвилин

— 37 607 оформлено адміністративних матеріалів

— оформлено 752 матеріали за статтею 130 КУпАП (керування транспортним засобом у стані сп’яніння)

Марина Балдич, Юлія Карманська