«Треба, щоб люди в нас повірили», – патрульний Твердяк

Микола Твердяк – командир третьої роти патрульної поліції Луцька. Раніше працював вчителем фізкультури у школі, служив у 24-ій механізованій бригаді та брав участь в АТО. Каже, що в поліцію пішов, аби змінити країну.

Микола впевнений в тому, що зміни потрібно починати з себе. У нього є дружина Ольга та двоє дочок – Злата й Марійка.

«Працював в школі вчителем фізкультури. Пропрацював майже рік та потрапив під часткову мобілізацію в 24-ту механізовану бригаду в місто Яворів. Провів два місяці на полігоні, а потім нас відправили на Схід брати участь в АТО. Починаючи з-під Слов’янська, Крива Лука. Блокпости, Артемівськ. Потім звільняли спільно з 95-ої бригадою Лисичанськ та Сєвєродонецьк. Але, дякувати Богу, що все добре. Повернувся живий-здоровий додому. Пропонували реабілітацію психологічну пройти, але я відмовився. Для мене найкраща реабілітація була – це повернутися в школу до своїх діток», – розповідає поліцейський.

Пізніше Микола дізнався про набір у патрульну поліцію та вирішив спробувати свої сили.

«Пішов у патрульну поліцію, щоб змінити щось. На мою думку, за цей рік часу, що ми існуємо, ми багато що зробили та змінили. Хоча є багато людей, котрі говорять, що ми нічого не змінили і нам тільки даремно гроші платять. Я так не вважаю. Дуже багато зроблено в Луцьку для того, щоб він став безпечнішим», – розповідає Микола.

Патрульний каже, що багато протоколів, які поліцейські складають на порушників, скасовують у суді.

«Колись можна було «порішати» відразу з працівниками ДАІ. Зараз бачать, що з нами не можна вирішити це питання…то судді йдуть на те. Не проводять реформу суду і судді знають, що їм за це нічого не буде», – розповідає чоловік.

Микола зазначає, що за рік роботи з патрульної поліції звільнилося декілька чоловік. Кажуть, що ця робота їм не до душі.

«З моєї роти звільнилися троє людей. Один звільнився у зв’язку з тим, що це «не його». Він не мав терпіння спілкуватися з людьми. Він думав, що гарно постелили і ти собі м’ягко падаєш. Я йшов в патрульну поліцію знаючи, що так не буде. Нас звинувачують у тому, що ми не є професіоналами своєї справи. З однієї сторони я з цим згідний, що ми не професіонали. Але я навіть не буду порівнювати нас з іншими країнами. Ми молода країна, ми до чогось йдемо і з часом все буде. Треба, щоб люди в нас повірили», – каже поліцейський.