Танки справді були несправними: радник Порошенка підтвердив інформацію волинського волонтера

Танки справді були несправними: радник Порошенка підтвердив інформацію волинського волонтера

Радник Президента України Юрій Бірюков підтвердив, що танки, передані 30 грудня українській армії від Петра Порошенка, справді були не зовсім готові до використання у бойових умовах. Як відомо, днем раніше таку інформацію поширив волинський волонтер Костянтин Зінкевич. Втім, Бірюков запевняє, що у Генштабі про проблему знають і обіцяють її вирішити.

Як повідомляла раніше прес-служба Президента, 30 грудня під час перебування на Яворівському полігоні у Львівській області Порошенко передав військовослужбовцям близько 100 одиниць військової техніки та озброєння, виготовлених або відновлених підприємствами оборонно-промислового комплексу України.

8 січня волинський волонтер Костянтин Зінкевич, який опікується 14-ю (раніше іменувалась 51-ю) механізованою бригадою, повідомив у соціальній мережі Facebook, що танки, які вручав Президент для армії напередодні Нового року, були несправні.

Цю інформацію він отримав від командира танкового батальйону 14-ї бригади підполковника Валерія Дуріхіна, який відмовився прийняти кілька десятків танків.

Зінкевич, зокрема, написав:

Гарно Президент пороздавав військову техніку, що було висвітлено у мас-медіа. І військові радісно її отримали.

 

А командир танкового батальйону 14/51-ї бригади підполковник Валерій Дуріхін таки відмовився прийняти кілька десятків танків із нібито ремонту. Я не буду переповідати, які вади у машин (враги читают), але у кращому випадку вони годились би бути у ролі с/г трактора. «Рука» бронетанкового завода відчувалась лише у свіжій фарбі, яка була покладена на вологий танк. Тому і злазить при дотику.

 

Комбат знає, як воювали його хлопці у Лисичанську та на Савур-Могилі. Тому й зайняв принципову позицію, і не прийняв ломаччя, як на нього не тиснули старші офіцери та генерал.
Найцікавішим є те, що керівництво бронетанкового заводу готове підписати угоду з Міноборони і виконати усі роботи. І навіть має чим, і є кому працювати. Але чомусь ніхто з ними про це не домовляється. А танкісти 51-ї у машини, які швидко можуть стати їхніми трунами, не сядуть.
Між іншим, танковий батальйон 51-ї бригади на останніх навчаннях (до війни) став найкращим танковим батальйоном Збройних Сил України!

 

Давиде Араханія, Юрий Бирюков, Taras Slobodyanyuk, Юрий Бутусов, я вас прошу, допоможіть донести цю проблему, яку таки можна вирішити, до розпорядників коштів Міноборони. Нам потрібні живі танки! Нам потрібні живі танкісти!

Ця інформація швидко розійшлася соцмережею, її оприлюднили ЗМІ.

Вже наступного дня, 9 січня, інший відомий волонтер, радник Президента України Юрій Бірюков, на своїй сторінці у Фейсбуці частково підтвердив  інформацію, оприлюднену Зінкевичем. За його словами, техніка і справді ще не була до кінця відремонтована. Тож після офіційних заходів за участі Глави держави її знову відвезли на ремонтний завод.

Радник Президента стверджує, що танки перебували на Львівському ремонтному заводі і їх ще не встигли оснастити всім необхідним обладнанням, зокрема раціями, та виправити всі технічні несправності виявлені під час пробних маневрів.

Однак, як пише Бірюков, поширена раніше інформація була дещо перебільшеною, оскільки волонтер, який оприлюднив цю інформацію, не володів достеменно ситуацією.

Також він зазначив, що Президент не знав про те, що танки ще не повністю відремонтовані, і тому за це в когось «полетять голови».

Наводимо повністю допис Юрія Бірюкова:

Други мои, любимые. Поймите уж наконец-то – вам врут. Врут военные и гражданские, политики и блоггеры. Врут генералы, советники, секретарши. Каждый делает это в разной степени, каждый делает это по разным причинам и поводам. Или не врут? Или говорят правду, все? Правдиво информируют волонтеры, бодро рапортуют политики. Правду-матку режут блоггеры и вскрывают правду журналисты.

 

Или истина где-то посредине? Как вы думаете?

 

Говорил ли правду волонтер о катастрофическом предательстве генералов, которые поставили полностью разукомплектованные танки в 14-ю бригаду?

 

Всю правду? Он в ней разобрался? Был на полигоне, на Львовском БТРЗ? Он эксперт в танках и в степени их готовности? Ой ли…

 

Правда… Правда она такая разная…

 

Сентябрь 2014 года и правда о состоянии наших складов бронетехники тоже была разной. И несмотря на все гневные крики о том, что у нас на складах тысячи единиц танков и БТР – только единицы пытались увидеть ее своими глазами, только единицы говорили о том, что это хлам и рухлядь. Именно такими и были танки Т-64А на площадках Харьковского завода. Тысячи. Тысячи тонн рухляди. Именно тогда Львовский БТРЗ вызвался освоить ремонт и восстановление танков Т-64, ранее этот завод ремонтировал Т-55 и Т-72. Именно Львовский завод и готовил 31 танк для 14й бригады, те самые танки, которые 30 декабря вручались бригаде в присутствии Первого.

 

А дальше доклад Заместителя Начальника Генерального Штаба:

 

1) Танки были получены Львовским БТРЗ, в свою очеред завод входит в концерн УкрОборонПром.
2) Танки были отремонтированы на заводе, но не были полностью укомплектованы – на танках не установлены рации. Военная приемка подписала акты на прием 12 танков (из 31), указав на недоработку остальных.
3) 27 танков Т-64БВ на финальной стадии ремонта были перегнаны на Старычевский полигон.
4) По совершению маневров были составлены акты на доработки. Акты переданы на Львовский БТРЗ.
5) Президент вручил командиру батальона сертификат на 31 танк Т-64БВ за подписью директора Львовского БТРЗ.
6) После окончания торжественного события танки были перегнаны на Львовский БТРЗ для устранения выявленных неполадок и установку раций.
7) Комбат отказался подписывать акты по 12 машинам (уже принятым военной приемкой) по причине отсутствия раций.
8) 11 января на завод выезжает плановая комиссия для приемки этих танков. 12 января на завод должны прибыть экипажи для окончательной приемки.

 

У меня есть опыт получения техники в присутствии “высокого начальства” – батальон Феникс принимал свежевымазанные соляркой БТР-70. С тех пор прошло много-много времени, а бОльшая часть БТР батальона так и стоит мертвым грузом. Зато НГШ торжественно вручил, да. Знал ли он тогда о состоянии БТР? Сомневаюсь. Доложили-с.

 

Так и 30 декабря. Знал ли Президент о том, что танки уйдут на доработку на завод? Точно нет. Полетят ли чьи-то головы за то, что об этом не предупредили? Точно да.

 

Только правда так и останется посредине. Кто-то захотел отрапортовать о том, чего еще не сделал, а кто-то захотел найти повод для истерики.

 

Я службу ГШ запугал уже, так что в понедельник они доложат как и что там НА САМОМ ДЕЛЕ.

 

Репост приветствуется, никого не обижал, никого не обвинял, правду написал. Или не всю правду? Или…