«Сила правди» відстояла у судах право на інформацію про податки волинських підприємств

«Сила правди» відстояла у судах право на інформацію про податки волинських підприємств

Волинський окружний і Восьмий апеляційний адміністративні суди розглянули справу за позовом журналістки «Сили правди» Оксани Петрук щодо забезпечення доступу до інформації про податки волинських агропідприємств. Процес тривав майже півроку. Нині фіскали надали вичерпну відповідь на запит, однак свою точку зору збираються відстоювати в касації.

Волинський окружний адміністративний суд своє рішення ухвалив ще 15 вересня 2020 року, а апеляційний суд у Львові – 15 грудня 2020 року.

Ще у червні 2020-го журналістка «Сили правди» звернулася до Головного управління Державної податкової служби у Волинській області із запитом про суми сплачених агропідприємствами, які вирощують ягоди у Шацькому районі, податків. Податківці спершу надали відповідь, зсумувавши податки семи різних суб’єктів господарювання. Після уточнень, що журналістку цікавлять податки кожної фірми окремо, почули рішучу відмову надавати таку інформацію.

Юридичну підтримку у цій справі здійснювали представники ГО «Платформа прав людини», які й допомогли підготувати позов до Волинського окружного адмінсуду. Феміда в особі судді Віктора Валюха частково задовольнила вимоги журналістки: зобов’язала податківців повторно розглянути запит і надати обґрунтовану відповідь. Але волинські фіскали подали апеляційну скаргу на це рішення. Однак Восьмий апеляційний адміністративний суд у Львові був солідарний з волинськими колегами і залишив їх рішення без змін.

Головне управління ДПС в області надало «Силі правди» запитувану інформацію, проте продовжує боротись за право її не розголошувати в Касаційному адміністративному суді.