«Сила правди» моніторитиме ремонт доріг у Волинській області

«Сила правди» моніторитиме ремонт доріг у Волинській області

Разом з колегами – ГО «Об’єднання «Юнітек» із Житомира та ГО «Запорізький проєкт розслідувань» – впродовж 2022 року Центр журналістських розслідувань «Сила правди» буде моніторити стан будівництва, ремонту та утримання доріг місцевого значення в регіоні, які перебувають у сфері управління обласної державної адміністрації, розслідувати потенційні зловживання у цій сфері.

Про це повідомляється на сайті центру.

Редакція доєдналася до реалізації проєкту «Підвищення рівня прозорості витрачання коштів обласних дорожніх фондів Житомирської, Запорізької та Волинської областей».

Він реалізується в рамках трирічного проєкту AVE (Amplify, Verify, Engage: media and civil society for democratisation and good governance in Eurasia 2021-23), який виконує «Інститут висвітлення війни та миру» (IWPR) в Україні, інших країнах Східного партнерства та Центральній Азії за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії.

За відсутності чітких пріоритетів для фінансування місцевих доріг, субвенція з Дорожнього фонду в областях розподіляється суб’єктивно і непрозоро. Нерідко тендери на ремонт доріг місцевого значення прописуються під певного підрядника, який може не володіти власною дорожньою технікою та достатньою кількістю працівників.

Тож «Сила правди» планує розповісти, хто та як ухвалює рішення про майбутній ремонт доріг, якими є масштаби порушень під час планування і проведення тендерів, як пов’язані переможці закупівель та чиновники/політики.

Спільно з долученими експертами в дорожній сфері «Сила правди» аналізуватиме вартість матеріалів, обстежуватиме стан відремонтованих доріг та відповідність їх проєктній документації та чинним нормам.

Також в рамках проєкту заплановане проведення громадської експертизи роботи профільних управлінь облдержадміністрацій: дослідження внутрішніх документів та публічне обговорення результатів експертизи.

Зрештою «Сила правди» акумулює усі питання, пропозиції та зауваження до нинішньої процедури ухвалення чиновниками ключових рішень в дорожній сфері області і пропонуватиме шляхи її покращення, які б забезпечили більшу прозорість планування та ефективність витрачання коштів на ремонт місцевих доріг в області.

 

Центр журналістських розслідувань “Сила правди”