Суддя Ясельський програв справу проти патрульної поліції

Рожищенський районний суд відмовив у позові судді Луцького міськрайонного суду Ігорю Ясельському до патрульної поліції Луцька. Рішення у справі винесено в понеділок, 12 грудня.

Нагадаємо, ще в липні цього року авто судді Ясельського зупинили на трасі Луцьк-Цумань через те, що воно рухалося лівою смугою руху. Окрім того, водій не пред’явив патрульному строховий поліс. Через це поліцейський виніс постанову, згідно з якою на порушника накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу сумою 425 гривень. Однак Ігор Ясельський вирішив оскаржити цю постанову у своєму ж суді. Проте його колеги заявляли самовідвід. Відтак справу перенаправили у Рожищенський районний суд.

На попередніх судових засіданнях представник Ясельського, адвокат Борис Шумський доводив, що постанова складена неправомірно. Адже, за його словами, підзахисний рухався лівою смугою, бо мав намір повернути на АЗС, а сама автівка була застрахована на той момент, але Ясельський через зайнятість не встиг її забрати. Щоправда, на відео з боді-камери поліцейського, яке долучили до матеріалів справи, порушник стверджує, що їде по лівій, бо на дорозі ями, а поліса просто нема.

На судове засідання 12 грудня не з’явилися ні сам позивач, ні його представник. Натомість, на адресу суду надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. «Повідомляю, що я не можу з’явитися в судове засідання у зв’язку зі своєю зайнятістю, оскільки будучи суддею Луцького міськрайонного суду здійснюю розгляд кримінального провадження № 0308/10890/12, разом з тим я як позивач в даній справі бажаю особисто надати в суді пояснення, зокрема, щодо дослідженого в попередньому засіданні відеозапису», – йдеться в клопотанні Ясельського.

З реєстру справ призначених до розгляду у Луцькому міськрайонному суді вбачається, що справа з таким номером призначена на 15.00, а справу за позовом Ясельського у Рожищі слухали о 17-й.

Представник Департаменту патрульної поліції Луцька Марія Кондюк наполягала на тому, що якщо розгляд справи відкладуть, то буде порушено процесуальні терміни. Суд дослідив матеріали справи і прийняв рішення повністю відмовити Ясельському у задоволенні позову, а також стягнути з нього 551 гривню судового збору. У поліції прогнозують, що Ясельський оскаржуватиме рішення.