Суддя Сівчук: три порушення і жодної відповідальності

Ще у серпні 2016 року суддя Луцького міськрайонного суду Андрій Сівчук був пійманий патрульними поліцейськими на порушенні правил дорожнього руху. У результаті чого правоохоронцями було складено дві постанови та один протокол і накладено штрафи згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення. Втім, усі вони були скасовані колегами судді.

У вівторок, 15 листопада, в Ківерцівському районному суді розглядалася уже третя постанова щодо порушення суддею Сівчуком.

Тоді, 17 серпня, він не надав патрульним поліцейським страховий поліс на авто, адже не мав його із собою. Врешті інспектор Управління патрульної поліції Луцька Сергій Лабик склав на нього постанову.

Ще два інспектори склали на нього протокол та постанову за невиконання вимог поліцейського та порушення правил паркування біля пішохідного переходу.

Адвокат Сівчука Олег Антонюк настоював на тому, що права його довірителя були порушені. Мовляв, інспектор Лабик навіть не спілкувався з Сівчуком, а одразу склав на нього постанову. На його думку, постанови мав скласти лише один інспекор Дмитро Штурма, який і помітив порушення Сівчука. Щоправда, його постанова раніше уже була скасована суддею Ківерцівського районного суду Ольгою Пономарьовою.

Антонюк вимагав переглянути відео із бодікамер поліцейського Лабика. На відео продемонстровано, як три інспектори підійшли до Андрія Сівчука та оформили на нього три різних адмінматеріали.

Юристка Управління патрульної поліції Луцька Марія Кондюк зазначила, що це відео є неповним і вимагала переглянути відео затримання Сівчука у повному обсязі. Також, на її думку, на обох відео було добре видно, що інспектор Лабик, хоч і менше, але спілкувався із Сівчуком щодо його порушення і зазначила, що згідно законодавства інший інспектор мав право оформити постанову, адже він бачив правопорушення і був присутній під час розмови його колеги Штурми із Сівчуком.

Урешті-решт суддя Ківерцівського районного суду Вікторія Корецька позов Андрія Сівчука до патульного Сергія Лабика задовольнила і скасувала шраф, накладений на суддю (у розмірі 425 гривень).

Ще одна постанова та один протокол були скасовані судами раніше.