Суддя Сівчук оскаржує своє п’яте адмінпорушення і забороняє журналістам бути на судовому засіданні

Суддя Луцького міськрайонного суду Андрій Сівчук оскаржує притягнення його до адмінвідповідальності за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння. Про це стало відомо на судовому засіданні в Апеляційному суді Волинської області у понеділок, 6 лютого.

На перше засідання суддя Сівчук не з’явився. Його адвокат Олег Антонюк пояснив відсутність скаржника перебуванням у відпустці. На друге засідання Сівчук прийшов, але забороняв журналістам не тільки фіксацію інформації, а й присутність на судовому засіданні. Мотивував таку позицію тим, що всі ЗМІ пишуть не об’єктивно і викривлюють інформацію.

Проте, оскільки вимога Сівчука порушувала права журналістів, головуючий у справі суддя Віктор Гапончук дозволив відеозйомку процесу за виключенням самого Сівчука.

На судовому засіданні позивач відмовився давати будь-які пояснення щодо суті справи до допиту свідків. Те ж саме вчинив і його адвокат. Тому Андрій Сівчук вимагав допитати у першу чергу ряд очевидців події, але не всіх. Суддя Гапончук же клопотав про допит  усіх свідків, вказаних у адмінматеріалах і виніс таку ж постанову.

Нагадаємо, що у ніч з 1 на 2 вересня 2016 року суддя Андрій Сівчук був пійманий патрульними поліцейськими на порушенні правил дорожнього руху. Він перетнув залізничний переїзд на забороняюче червоне світло. Після зупинки авта правоохоронці почули запах алкоголю від водія. Але Сівчук будь-які алкотести проходити відмовився.

Тому, на нього був складений адмінпротокол за ч. 1 ст. 130 КУпАП. Опісля Локачинський районний суд визнав Сівчука винним, хоч сам порушник жодного разу на судове засідання так і не з’явився. І саме з цим рішенням Сівчук не погоджується.

Додамо, що суддя Андрій Сівчук раніше був пійманий патрульними поліцейськими на порушеннях правил дорожнього руху. Під час оскарження ним порушень, суд переглядав відео, на якому Сівчук втікав від патрульних та говорив, що ніде не працює. Врешті усі протоколи та постанови, складені на нього, тоді суди скасували.

Окрім цього Андрій Сівчук є кандидатом у судді Верховного суду України, який навесні буде повністю сформований. Нещодавно Вища кваліфікаційна комісія суддів України допустила його до складання тестів.

Знімок екрана 2017-02-10 о 00.02.35

Знімок екрана 2017-02-10 о 00.02.48