Суд визнав винним суддю Сівчука у керуванні автом у станні сп’яніння, але позбавив покарання

Апеляційний суд Волинської області завершив розгляд скарги судді Луцького міськрайонного суду Андрія Сівчука щодо визнання його винним у вчиненні адміністративного правопорушення, а саме – керування у стані алкогольного сп’яніння.

Нагадаємо, що у ніч з 1 на 2 вересня патрульні поліцейські Луцька зупинили Сівчука на вулиці Карпенка-Карого, адже той перетнув залізничний переїзд на червоний забороняючий знак. Опісля правоохоронці запропонували йому пройти освідування, від чого Сівчук відмовився категорично. Локачинський районний суд після неодноразових спроб викликати Сівчука в судове засідання його не дочекався, будучи обмеженим строками розгляду справи. Це й стало причиною для судді Василя Корнелюка підставою прийняти рішення і не затягувати справу. Тож суд визнав Сівчука винним у вчиненні порушення і присудив  йому 10 тисяч 200 гривень штрафу й позбавлення права керування автом на рік.

Натомість Сівчук звернувся до Апеляційного суду Волинської області. Після близько п’яти судових засідань суддя Апеляційного суду Віктор Гапончук постановив скасувати адміністративні провадження і щодо порушення перетину залізничного переїзду, і щодо керування автом у стані сп’яніння. Повністю скасував постанову Локачинського районного суду і постановив звільнити суддю Андрія Сівчука від покарання, пославшись на те, що в Локачах рішення було прийняте без участі порушника. Це й стало підставою до скасування усієї постанови Локачинського суду.

Тож, суддя Андрій Сівчук визнаний винним у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення внаслідок відмови пройти огляд на стан алкогольного сп’яніння , але позбавлений покарання за це порушення.

Додамо, що у служителя Феміди це уже п’ятий адміністративний матеріал, який патрульні оформляли на нього за порушення правил дорожнього руху, але усі і протоколи, і постанови його колегами з інших судів були скасовані.