Суд відпустив під нічний домашній арешт фігуранта справи про вбивство журналіста Веремія ㅡ адвокати

Суд відпустив під нічний домашній арешт фігуранта справи про вбивство журналіста Веремія ㅡ адвокати

Обвинувачений у справі «тітушок» Павло Бялай, травень 2018 року
Фото: Вікторія Рощина/hromadske
 
Шевченківський райсуд Києва відпустив з-під варти Павла Бялая, якого обвинувачують у нападі на учасників Майдану та замаху на вбивство журналіста В’ячеслава Веремія, та обрав йому запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.

За інформацією hromadske про це повідомили у громадській організації «Адвокатська дорадча група».

Там зазначили, що на засіданні 9 серпня колегія під головуванням судді Оксани Голуб розглядала клопотання прокурора про продовження арешту для Бялая. Однак, суддя ухвалила рішення змінити запобіжний захід.

Адвокати вказують, що Павло Бялай ㅡ обвинувачений у справі про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія та інших злочинах, зокрема за:

  • п. 7, 12 ч. 2 ст. 115 ККУ (вбивство з хуліганських мотивів за попередньою змовою);
  • ч. 2 ст. 296 ККУ (групове хуліганство);
  • ч. 2 ст. 15 ККУ (замах на вчинення злочину);
  • ст. 340 ККУ (Незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів);
  • ч. 1 ст. 263 ККУ (незаконне поводження зі зброєю);

Вбивство В’ячеслава Веремія

Журналіст В’ячеслав Веремій помер у ніч проти 19 лютого 2014 року поблизу Софійської площі в Києві. За даними слідчих, в автомобіль, у якому їхав журналіст, стріляли. Нападники зупинили таксі, витягли з машини журналіста та чоловіка, який їхав з ним. Обох жорстоко побили, після чого Веремію вистрілили в спину. Від отриманих травм чоловік помер у лікарні.

Павло Бялай був свідком у справі вбивства Веремія до 2016 року, тоді його було оголошено у розшук. А в березні 2017 чоловіка затримали. За даними слідства, саме Бялай стріляв усередину автомобіля, у якому перебував В’ячеслав Веремій.

Чоловіка також вважають «правою рукою» спортсмена та власника охоронної фірми «П’ятий регіон» Юрія Крисіна, який, за даними слідчих, є одним із кураторів «тітушок» Майдану. Крисін також фігурує у справі про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія. Більше про це ㅡ тут.

Ірина Сітнікова