Суд відхилив апеляцію кандидата Рицка щодо виборів у Луцьку

Суд відхилив апеляцію кандидата Рицка щодо виборів у Луцьку

Львівський адміністративний апеляційний суд відмовив у задоволенні позову кандидата у народні депутати по округу №22 (м Луцьк) Ігоря Рицка до 4 спеціальних дільниць та ОВК цього округу про визнання голосування на цих дільницях недійсним.

Таке рішення суд у складі суддів Володимира Ніколіна, Оксани Гінди та Володимира Качмара ухвалив у понеділок, 3 листопада.

Нагадаємо, позов кандидата Ігоря Рицка спрямований до окружної виборчої комісії округу №22 та дільничних комісій спеціальних виборчих дільниць № 071104 (Волинський обласний наркологічний диспансер), 071101(Волинська обласна клінічна лікарня), 071097(Волинське обласне територіальне медичне протитуберкульозне об’єднання) та 071096(Волинський обласний онкологічний диспансер) про визнання голосування на них недійсним.

Предметом позову стало те, що на спеціальних дільницях нібито видавали бюлетені для голосування в одномандатному окрузі людям, що не мають прописки на території Луцька. Йдеться, наприклад, про пацієнтів медичних закладів, які в Луцьку перебувають лише на лікуванні.

Нагадаємо, у неділю, 2 листопада Львівський апеляційний адміністративний суд розпочав розгляд апеляції. Про перебіг процесу читайте тут.

Відзначимо, що під час засідання під стінами Львівського адміністративного апеляційного суду знаходились волинські та львівські самооборонівці, що приїхали разом із кандидатом Ігорем Лапіним. Після оголошення постанови суду вони привітали Лапіна із “остаточною перемогою”.

У результаті двох засідань у понеділок ,3 листопада, суд таки відхилив позов Рицка. «Колегія суддів звертає увагу на те, що виборець, який включений до списку виборців на спеціальній виборчій дільниці утворений у стаціонарному лікувальному закладі в тому числі уточненому та відповідно до ч. 3 ст. 7 ЗУ № 698-V не отримав посвідчення за формою встановленою ЦВК, яке видається виборцю (про тимчасову зміну місця голосування) (без зміни його виборчої адреси)) не є виборцем, якому тимчасово змінено місце голосування (без зміни виборчої адреси) на іншу виборчу дільницю поза межами одномандатного виборчого округу, до якого такий виборець віднесений на підставі відомостей Державного реєстру виборців про його виборчу адресу має право голосу в одномандатному виборчому окрузі на такій виборчій дільниці (спеціальна виборча дільниця утворена у стаціонарному лікувальному закладі) та відповідно на отримання виборчого бюлетеня для голосування у такому окрузі», – йдеться у рішенні суду.

 “Апеляційну скаргу у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №22 Рицка Ігоря Йосиповича залишити без задоволення, а постанову Волинського окружного адміністративного суду від 30 жовтня 201 року лишити без змін. Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення є остаточна та оскарженню не підлягає”, – вирішив суд.