Суд у справі «22-ох запорожців»: знайди і допитай свідка

Відбулося чергове судове засідання у справі 22-ох бійців 51-ої бригади, котрих звинувачують у залишенні місця розташування та переході українсько-російського кордону. Під час розгляду справи досліджували копії звукозапису судового засідання допиту свідка, командира 2-ї батареї ГСАД 51-ї ОМБр Сергія Чергінця, який проводили у Жовтневому районному суді Запоріжжя. Розгляд справи відбувся у вівторок, 10 січня, у Володимир-Волинському міському суді.

«Вже стільки часу хлопці їздять на ті суди, кошти витрачають. І кожного разу негатив цей. І розуміння того, що з самого початку була та несправедливість. Кожного разу все більше піднімається, збурюється і все ніяк не вирішується. Хлопцям підтримка просто необхідна», – каже джазмен Сергій Шишкін, який постійно приїжджає підтримати хлопців.

Один із «запорожців», артилерист Ігор Диня каже, що за два роки судова тяганина хлопців дуже втомила. Проте вони налаштовані рішуче і будуть боротися за виправдовувальний вирок. «Це дуже втомило за стільки часу і дуже всім набридло. Але все ж таки ми не погоджуємося на закриття справи за зміною обстановки. Ми хочемо довести свою невинуватість і ми вважаємо, що в даному випадку не порушили закон. Це все відбувається через халатність з боку прокуратури, так як вони весь цей час не змогли надати нормальні докази для нормального продовження цієї судової справи», – розповів боєць.

«Наразі ми маємо допитувати свідків. Проте вже друге засідання свідки обвинувачення не з’являються. Заявлено близько 60-ти свідків зі сторони обвинувачення і я думаю, що не менше буде заявлено свідків зі сторони захисту. Цей рік думаю пройде під гаслом: «Допитай свідка. Знайди його і допитай». Хлопці всі намагаються довести, що невинні, захистити свою честь і завершити справу виправдувальним вироком», – зазначив адвокат Василь Нагорний.

На засідання прибув представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області Віталій Єлов. Каже, що має доручення від Уповноваженого, щоб моніторити судове засідання, тобто стежити за тим, чи немає процесуальних порушень прав при розгляді справи в суді.

Наступне судове засідання відбудеться 30 січня.

Нагадаємо, судовий процес над 22-ма бійцями 51-ої бригади триває більше двох років. Їх звинувачують у залишенні місця розташування, відмові від несення військової служби за попередньою змовою групи осіб, а також перетину українсько-російського кордону.

На позаминулому засіданні, що відбулося у серпні цього року, військова прокуратура змінила обвинувальний акт. Раніше хлопцям інкримінували частину 3, статті 409-ої Кримінального кодексу України. Нині посилаються на частину другу цієї ж статті.