«СТОРОЖА» – мистецький проект, який береже пам’ять

 

«Я відкрила для вас свою СТОРОЖУ. Це біль за всіма загиблими, за усіма, хто віддав своє життя заради любові. Той, з ким стояла пліч-о-пліч. З ким плакали та сміялись. З ким мріяли та діяли. Той, з ким прожили життя…. Це історія про тих, хто горів і не боявся запалювати інших. Історія про боротьбу. Історія про любов». Ці слова художниці Вікторії Романчук влучно характеризують її мистецький проект «СТОРОЖА», презентація якого відбулася у п’ятницю, 22 лютого, в Галереї мистецтв у Луцьку.

Проект «СТОРОЖА» не лише про Майдан, а й про переживання та емоції, які відчуває кожен. Він складається з чотирьох частин. Перша – це  візуальне, художнє представлення: 12 полотен, «як уособлення 12 учнів Ісуса Христа, але не тоді, а вже теперішніх». Наступніскладові проекту – каталог, де викладено тексти з «Щоденників Майдану» та фото з відеозйомки, відео, перформанс.

«Перфоманс – неймовірно важливий елемент проекту.  Це складно, бо все не залежить від тебе. Коли ти робиш якусь дію,  то люди дивляться на тебе не просто як на актора. Ти з ними взаємодієш і це такий німий діалог. Під час презентації у Києві до мене підійшла жінка, ми взялися за руки і я розумію, що в її очах той Майдан на якому була я. Вона побачила теж саме і ми усміхалися, бо знайшли одна одну. Ми розуміємо, що обидві були там. Все це без слів. Це така неймовірна взаємодія. Думаю, якби люди робили це частіше, то були б ближчі одне до одного, адже нині час єднання. Тому, я рада, що вдалося реалізувати цей проект», – розповідає Вікторія Романчук.