Спортшколу Луцького району не закриють, а до кінця лютого визначаться із подальшим фінансуванням

Спортшколу Луцького району не закриють, а до кінця лютого визначаться із подальшим фінансуванням

Об’єднані громади Луцького району готові підтримати Дитячо-юнацьку спортивну школу Луцького району, на яку не вистачає коштів із районного бюджету. Про це заявили усі учасники публічної консультації, 31 січня, яку організувала громадська організація «Центр ЮА».

Публічну консультацію відвідали голови та депутати ОТГ Луцького району, трудовий колектив школи та громадські активісти.

До слова, за день до публічної консультації Луцька міська рада першою серед інших громад прийняла рішення, в якому офіційно заявила, що готова прийняти приміщення спортшколи на баланс ради. Проте, уже на публічній консультації прозвучали альтернативні рішення фінансування школи.

Оскільки спортшкола знаходиться на межі Луцька та Забороля, голова Заборольської ОТГ Валерій Боярський виступив першим:

голова Заборольської ОТГ Валерій Боярський

«Минулого понеділка у сільській раді збиралися депутати сільської ради, члени виконкому, активісти та переважною більшістю голосів підтримали готовність взяти цю школу на утримання і свій баланс».

Зліва — голова Княгининівської ОТГ Олена Твердохліб

Підтримати фінансування спортшколи готові й інші ОТГ. Так, голова Княгининівської ОТГ Олена Твердохліб заявила, що уже відбулися три засідання профільних депутатських комісій, на яких затвердили проект рішення, за яке мають проголосувати 22 лютого:

Воно буде про те, що ми беремо тренера, який займається важкою атлетикою і тренує цих дітей, в штат НВК села Рокині… Кошти на заробітну плату тренера є і діти не залишаться без тренувань”.

Крім цього, заступник голови  Боратинської об’єднаної громади Віктор Бехнюк повідомив, що їх громада також готова приєднатися до співфінансування.

Зліва — заступник голови  Боратинської об’єднаної громади Віктор Бехнюк, справа — регіональна координаторка ГО «Центр ЮА» у Волинській області Марія Доманська

«Ми теж можемо взяти на роботу тренера, а разом з тим ми візьмемо участь у переговорах, відкриті до співпраці й до надання субвенцій для фінансування й утримання даної спортивної школи», – зазначив Бехнюк.

Незважаючи на те, що Жидичинська ОТГ не входить до Луцького району, її громада також зацікавлена в існуванні спортивної школи, оскільки там працює їхній житель. Депутат Жидичинської сільради Тарас Висоцький заявив про те, що рада розглядатиме питання щодо фінансування роботи тренера, а способи оплати його праці будуть шукати.

Ідею співробітництва між громадами підтримала і голова новоствореної Гіркополонківської ОТГ Ніна Симонович. Адже схожа ситуація існує в її громаді з музичною школою, тому, на її думку, дуже важливо налагоджувати тісну співпрацю з ОТГ.

«…Нам зараз треба роботу проводити тільки спільно з усіма об’єднаними громадами, оскільки така ситуація уже настала. І будуть дружні відносини, і будуть якісь договори на співробітництво чи на співпрацю. Тому треба намагатися все-таки зробити правильні кроки. Ну, і перше те, що як вчинив Забороль, ми його будемо підтримувати в подальшому», — висловила підтримку Гіркополонківська голова.

Директор спортивної школи Анатолій Фіц заявив, що колектив однозначно вирішив йти до Заборольської громади за відповідної підтримки. Також трудовий колектив готовий йти і на певне  скорочення ставок, і на скорочення обслуговуючого персоналу.

Директор ДЮСШ Луцького району Анатолій Фіц

Як заявила радниця із питань комунікації Центру розвитку місцевого самоврядування Олена Кузьмич, здавалося б, що питання спортшколи вже вирішене через рішення Луцької міської ради. Втім, інші об’єднані громади все ще можуть прийняти подібні рішення і претендувати на спортшколу. Останнє слово за Луцькою районною радою, яка й вирішуватиме, кому саме передати спортивну школу у володіння.

Радниця із питань комунікації Центру розвитку місцевого самоврядування Олена Кузьмич

Голова Луцької районної ради Валентин Приходько підтвердив ці слова і зазначив, що школу ліквідовувати ніхто не збирається:

Голова Луцької районної ради Валентин Приходько

“Так, запущений ліквідаційний процес, без якого не можна буде оптимізувати штати. Утім, у рішенні ради є пункт про те, що цей процес можна в будь-який момент можна зупинити. Що стосується рішень чи нашої ради чи іншої, не стоїть навіть питання щодо перепрофілювання школи. Всі за те, що тут має залишатися спортшкола. … Якщо ви хочете особисто мою думку почути, то я вважаю, що школа має залишитися в Луцькому районі”.

Варто зазначити, що хоч у присутніх є різні пропозиції щодо фінансування спортшколи, усі точно погодилися, що цільове призначення будівлі спортшколи Луцького району не можна змінювати. Тобто спортивна школа залишиться. Таку ж позицію висловив і радник Луцького міського голови Ігор Поліщук, який зініціював рішення Луцькради за день до публічної консультації.

Деякі присутні хотіли поспілкуватися також із представниками Луцької міської ради, але їхніх представників не було. Заступниця голови Луцької РДА Інна Бас нагадала присутнім, що майже 50% учнів спортивної школи — це мешканці Луцька, і компроміс із містом необхідно буде знайти.

Пропозицій щодо варіантів фінансування спортшколи прозвучало багато. Але загалом виокремилося два: школу фінансуватимуть виключно об’єдані громади або ж вони об’єднаються із Луцькою міською радою.

Захід відбувається за фінансової підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”. Програма “U-LEAD з Європою” спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.