Співробітник карного розшуку без документів їздив на чужому авто і втікав від патрульних

Ківерцівський районний суд розглядає справу про адмінпорушення, вчинене співробітником карного розшуку Ківерцівського відділу поліції Олегом Занюком за ст 130 (керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння). Засідання відбулося 6 січня.

5 листопада 2016 року близько 10-ї вечора на трасі Устилуг-Луцьк-Рівне співробітники патрульної поліції Луцька помітили автомобіль Мерседес, що виїздив з АЗС, при цьому не увімкнувши світлові покажчики повороту. Патрульні почали слідувати за автомобілем і подавати знаки про вимогу зупинки. Однак водій Мерседеса не реагував, ні на проблискові маячки, ні на звукову сигналізацію, ні на вимоги, які правоохоронці намагалися донести за допомогою гучномовця.

Врешті порушника таки вдалосся зупинити. Зі сторони водія вийшов громадянин, який представився Занюком Олегом Анатолійовичем. Щоправда жодних документів ні на авто, ні на право кермування, він при собі не мав. Повідомив, що є колегою поліцейським.

Згодом, з автівки вийшов інший чоловік, якого Олег Занюк назвав Васьою. Ним виявився власник автівки. Пан Василь почав пояснювати ситуацію. Мовляв, в нього вкрали трактора, а Занюк знайшов злодія і техніку. Від пана Василя, за словами патрульних, було чутно запах алкоголю. Він пропонував “домовитись”.

Аби встановити, чи дійсно особа, яка приставилась Олегом Занюком, ним є, партульні запропонували порушникам проїхати до Цуманського поста і там вже оформити протокол про порушення ПДР. Чоловіки погодились. За кермо сів Занюк. Патрульні кажуть, що спочатку не запідозрили, що він також нетверезий.

Доїхавши до Цуманського поста Мерседес не зупинився, а на швидкості попрямував до лісу. Екіпаж патрульних кинувся навздогін. Погоня тривала чверть години, поки втікачі не загрузли. Коли поліцейські кинулись до авта порушників, з місця водія вони вже витягали Василя.

На обох, водія і пасажира, надягли кайданки. Власник Мерседеса Василь Літвицький погодився пройти алкотест. В якості свідків патрульні викликали на місце події двох активістів Самооборони. Пан Василь також визнав свою провину. Патрульні склали протокол. Оскільки Олег Занюк справді виявився заступником начальника карного розшуку Ківерцівського відділу поліції, то патрульні викликали групу співробітників департаменту внутрішньої безпеки нацполіції.

Занюк спочатку відмовлявся “дути у Драгер”. Проте, колеги пояснили, що відмова кваліфікується за тією ж статтею Кодексу про адмінправопорушення, що й кермування напідпитку. Тому Занюк почав дути в Драгер, але робив це так, що пристрій не міг спрацювати. Занюк сказав, що у нього болять груди і він не може дути. Його повезли в райлікарню, але й там порушник не зміг пройти алкотест. Довелося доставляти його в обласний наркодиспансер. Але й там була та ж сама історія. У результаті лікар написав висновок за зовнішніми ознаками, що чоловік таки нетверезий.

Зрештою, і сам затриманий згодом перестав заперечувати свій тодішній стан. Під час судового засідання, де було продемонстровано відео з бодікамери інспектора патрульної поліції Луцька Олексія Дмитрієва, головуюча суддя Вікторія Корецька запитала Занюка, як він може прокоментувати побачене. На це чоловік відповів: “Навіть не знаю, що сказати. Що знімалося, те й знімалося. Може, що там і говорив, але я ж був випившим.”

Олег Занюк заявив клопотання про допит двох свідків і пообіцяв звбезпечити їх явку на наступне судове засідання. Один з них – це водій маршрутного таксі, який того вечора, ніби то, перебував на АЗС і, за словами Занюка, бачив, що за кермо сідав Василь Літвицький. (У суді Олег Занюк доводить, що був в автівці в якості пасажира. А виходив зі сторони водія, бо права дверця автівки не відкривалась)

Інший свідок – Василь Літвицький, який, за словами Занюка, готовий свідчити, що саме він був за кермом того вечора.

Суддя Вікторія Корецька запитала, в яких стосунках зі свідками перебуває обвинувачуваний. Занюк заперечив дружні зв’язки. Проте, ще на початку судового засідання, коли він описував події того вечора то сказав, цитуємо: “Їхали ми з товаришем на його автомобілі…Ми їхали з смт Цумань з ним…..”

Суд оголосив перерву до 12-ї години 16 січня. Цього дня планують заслухати свідків Занюка.