Спалювання сухостою: за понад два роки на Волині нарахували більше 800 пожеж

Спалювання сухостою: за понад два роки на Волині нарахували більше 800 пожеж

За понад два роки на Волині через спалювання сухої трави загорілось більше 1 тис. га. Фото з відкритих джерел

За понад два роки на Волині зафіксували більше 800 пожеж, які виникли через спалювання сухої трави. Загальна площа цих загорянь – більше тисячі гектарів. 

Про це Центру журналістських розслідувань «Сила правди» повідомило у відповіді на запит Головне управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Волинській області.

У 2019 році у області через спалювання сухої трави зайнялось близько 376 га. Загалом рятувальники зафіксували 361 пожежу. У 2020 році ця цифра суттєво зросла. Пожежники нарахували 462 пожежі, які виникли через спалювання сухостою. При цьому їх площа становила близько 692 га.

Також, як повідомили рятувальники, за січень-березень 2021-го року в області зафіксували 23 пожежі сухої рослинності. Їх площа склала близько 15-ти га.

Відтак, від січня 2019-го та до березня 2021 року на Волині зафіксували 846 пожеж, які виникли через спалювання сухої трави. Загальна площа цих загорянь складає близько 1 083 га.

До слова, за спалювання сухої рослинності передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Так, за випалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності чи листя на землях сільськогосподарського призначення тощо передбачені штрафи (за ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення) у розмірі від 3 060 грн до 6 120 грн для громадян та від 15 300 грн до 21 420 грн для посадових осіб.

Якщо спалювання сухостою відбулось у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тоді штрафи будуть вищими. Зокрема, за такого типу порушення громадяни заплатять 6 120 – 12 240 грн, а посадовці від 21 420 грн до 30 600 грн.

Згідно зі статтею 245 Кримінального кодексу України, можна отримати штраф, обмеження волі, або навіть позбавлення волі за знищення чи пошкодження лісів, рослинності навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом. Зокрема, за такі порушення заплатять від 91 800 до 153 тис. грн штрафу. Також за ці ж дії передбачено обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Якщо ж такі дії призвели до загибелі людей чи тварин, або інших тяжких наслідків, то винуватця можуть позбавити волі на строк від п’яти до десяти років.

Нагадаємо, раніше «Сила правди» повідомляла, що у карантинному 2020 році на Волині померло на тисячу людей більше, аніж у 2019 році. При цьому загалом минулоріч рівень смертності в області суттєво зріс у порівнянні з останніми дев’ятьма роками.

Аліна Бекерук