«Сонячних дітей» запросили на «каву з другом»

Вже впродовж трьох років учасники молодіжної організації «Лови момент» працюють з дітьми із особливими потребами. Серед них аутисти, і діти з синдромом Дауна.

Чергове заняття в рамках всеукраїнської акції «На каву з другом» провели у неділю, 21 лютого у Волинській духовній семінарії.

Волинська обласна громадська організація «Батьків дітей з синдромом Дауна та іншими порушеннями розвитку» опікується близько 70 дітьми, яких волонтери любляче називають «сонячними». Вони проводять для діток різноманітні майстер-класи, вчать спілкуватися зі світом. Зокрема цього разу для дітей провели майстер-клас із малювання кавою.

«Ми вирішили також запросити наших друзів до нас сюди на каву. Ми дійсно є друзями. Наша ціль розказати, що вони такі як ми, що вони, не зважаючи на те, що зовні чимось відрізняються, разом з нами, вони можуть робити те, що робимо ми. І вони це розуміють», – каже активістка молодіжної організації «Лови момент» Юлія Трофімчук.

Мама одного з учасників акції та членкиня Волинської обласної громадської організації «Батьків дітей з синдромом Дауна та іншими порушеннями розвитку» Олена Мельник розповіла:

«Найголовніше, щоб був центр для таких молодих людей, де б вони мали можливість перебувати і займатися чимось, особливо розвивати трудові навички. Тому що після того, як дається інвалідність, вважається, що такі люди вже нічого не роблять. А це, звичайно, впливає досить негативно», – розповідає мама одного з учасників акції та членкиня обласної організації батьків дітей з синдромом Дауна Олена Мельник.