Смолигівська громада провела енергоаудит будівель

На завершальному етапі перебуває проведення енергоадиту школи та двох будинків культури в Смолигівській об’єднаній громаді. Це стало можливим завдяки проекту «Реформа в сфері енергоефективності України», що фінансується урядом Німеччини. Навіщо потрібен енергоаудит громадських будівель і, які результати він надає, читайте далі.

Минулого 2017-го року новостворена Смолигівська об’єднана громада виграла грантові кошти на проведення аудиту будівель. 85 тисяч гривень було отримано від німецького уряду, аби виявити хиби в енергозбереженні будівель.

«Виявили, що є втрати по стінах, по даху, — розповідає голова громади Галина Прус, — І вони висновок нам подали, що нам ще треба і, де зробити».

До аудиту також включили обстеження паливної системи. Галина Прус розповідає, що опісля хоче написати план дій сталого енергетичного розвитку громади.

Як виявилося, сільрада стикається із енергоаудитом не вперше. Таке вже доводилося проходити у Хорохоринській школі, ще до законодавчих вимог. Але таке завдання поставили перед радою, аби наперед передбачити енергоефективні заходи.

Навіщо взагалі потрібен цей аудит та енергопаспорти, розповідає експерт проекту IFC «Енергоефективність у житловому секторі України» Петро Лавринюк:

«Поняття енергетичний паспорт виникло у зв’язку з тим, що 22 червня 2017 року був прийнятий закон «Про енергетичну ефективність будівель».

Енергетичний паспорт діє 10 років, в ньому описують клас енергофективності будівлі.

«Якщо були проведені якісь заходи, то можна замовити повторно, і тоді вже можна буде підвищити клас енергоефективності», — додає експерт.

Галина Прус зазначає, що після енергозберігаючих заходів витрати тепла значно зменшуються. Так, після утеплення дитячого садочка у селі Смолигів, витрати на тепло суттєво зменшилися.

«Якщо порівняти утеплений садочок, в якому ми зробили всі заходи і школу, то витрати набагато більші у школі».

«Основна місія цього Закону дати можливість людям, дати інформацію, щоб вони знали, який, насправді, рівень споживання. Що насправді є багато можливостей покращити рівень споживання. Тому що, якщо ми зменшимо споживання, ми зменшимо свої платіжки за комунальні послуги, які вони є. Тобто енергоаудит — це не тільки фактичний стан, а й пакет рекомендацій, які заходи треба зробити, щоб покращити стан енергозбереження», — зазначає Петро Лавринюк.