Що думають депутати Луцькради про перенесення ринку «Центральний»??

Що думають депутати Луцькради про перенесення ринку «Центральний»??

29 січня 2020 року під час пленарного засідання Луцька міська рада прийняла рішення, яким розпочала процес демонтажу та перенесення частини ринку «Центральний» («Старий») із вул. Глушець, 1 на ринок «Новий». Позицію депутатів Луцької міської ради щодо цього процесу проаналізували представники ЛМГО «Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу» в рамках ініціативи «Атестація депутатів місцевих рад». 

30 січня 2020 року на офіційному сайті Луцької міської ради з’явилось повідомлення про те, що у зв’язку із вилученням земельної ділянки на вул. Глушець, 1 у Луцьку з постійного користування КП «Луцькі ринки» відповідно до рішення від 29 січня 2020 року №69/1, дія договорів оренди торгівельних місць, укладених з  підприємцями, які здійснюють діяльність на вказаній земельній ділянці, буде припинена 2 лютого 2020 року. 

«На виконання рішення Луцької міської ради просимо підприємців в добровільному порядку до 3 лютого 2020 року демонтувати належні їм тимчасові споруди та інші конструкції», – йшлося у повідомленні.

Питання «Про припинення права постійного користування комунальному підприємству «Луцькі ринки» розглянули депутати Луцької міської ради 29 січня 2020 року під час засідання постійної комісії з питань земельних відносин та земельного кадастру, а пізніше, у цей же день, під час пленарного засідання 69 сесії Луцької міської ради. 

На засіданні постійної комісії міської ради розглянули означене питання і підтримали пропозицію внести проект рішення до порядку денного 69 сесії Луцької міської ради та рекомендувати підтримати проект рішення за основу і в цілому. «За» проголосували п’ятеро членів комісії з питань земельних відносин і земельного кадастру, зокрема: голова комісії Олександр Козлюк (позафракційний), секретар комісії Євгеній Ткачук (позафракційний), Микола Романюк (ВО «Свобода»), Аркадій Соломатін (позафракційний), Микита Рабан («УКРОП»). Разом з тим, заступник голови постійної комісії Валерій Бондарук (ВО «Батьківщина») на засіданні був відсутній.

Розглянули відповідне питання і під час пленарного засідання 69 сесії Луцької міської ради. Рішення було прийнято 23 голосами «За». Разом з тим, троє депутатів проголосували «Проти» даного рішення, ще четверо місцевих обранців – «Утримались».

Аналітики ініціативи «Атестація депутатів місцевих рад» зібрали думки, заяви та публічні дописи депутатів Луцької міської ради щодо питання демонтажу та перенесення частини ринку «Центральний». 

6 лютого на офіційній сторінці Луцької міської ради у соцмережі Facebook було опубліковано звернення секретаря ради, виконувача повноважень міського голови Григорія Пустовіта щодо ситуації навколо «Старого ринку». 

«Шановні лучани! Питання перенесення Старого ринку назріло давно і його підтримує абсолютна більшість луцької громади, які хочуть бачити площу перед Замком Любарта гарною, доглянутою, туристично привабливою територією. Рішення про перенесення частини ринку прийняте депутатами міської ради, відповідно до якого 4 лютого були розпочаті демонтажні роботи контейнерів, договори з власниками яких розірвані, та контейнерів, які давно стоять без будь-яких дозвільних документів. Ці роботи завершити не вдалося у зв’язку з свавіллям базарників та невідомих осіб, які трощили техніку, наносили тілесні ушкодження працівникам муніципальної варти та іншим особам…», – йдеться у дописі.

Керівник фракції «Громадський рух «Народний контроль» у Луцькій міській раді Павло Данильчук на своїй сторінці у Facebook прокоментував, чому не голосував за рішення міської ради під час пленарного засідання, на якому розглядалось питання ринку. 

«Я 10 років послідовно виступав і виступаю за перенесення «Старого» ринку, окрім продуктової та суміжної частини, але не такими методами і підходами», – зазначено на сторінці Павла Данильчука.

Прокоментував ситуацію на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook і голова фракції ВО «Свобода» у міській раді Микола Федік. 

«Те, що відбулося вночі на території Центрального ринку у Луцьку, ставить під сумнів здатність влади діяти ефективно. Такі дії неприпустимі. Я думаю, що для вирішення цього питання в правовому полі потрібно скликати позачергову сесію Луцької міської ради», – вважає Микола Федік. 

Голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Луцькій міській раді Юлія Вусенко також опублікувала допис, у якому висловила свою позицію щодо перенесення ринку.

«Прошу колег згадати, хто сьогодні ми і для чого прийшли у міську раду, та скликати і прийти на позачергове її засідання. Зробити його можна виїзним, бо бажаючих нас почути людей стіни міської ради не вмістять! Розглянути питання про звільнення керівника муніципальної варти та пояснення працівників, які працювали сьогодні ввечері стосовно балаклав», – запропонувала у дописі Юлія Вусенко. 

Позафракційний депутат Сергій Була на своїй сторінці у Facebook написав:

«Поважай рідне місто – не ходи на Старий ринок! Хто згідний – ставте лайк і репост! Місто має бути найкраще! Нам потрібна там гарна площа перед замком!». Такий його допис поширили ще кілька депутатів Луцькради.

Голова фракції «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» у міській раді Ігор Поліщук звернувся до лучан на своїй сторінці у Facebook із зверненням про те, що перенесення «Старого» ринку не завдасть великих незручностей, оскільки уже для зручного доїзду до ринку «Нового» у місті змінено деякі маршрути громадського транспорту.

«Шановні лучани! У зв’язку з переїздом  частини підприємців та активізацією роботи Нового ринку відзавтра до Нового ринку рухатимуться автобуси за маршрутом №9, а незабаром – й автобуси за маршрутом №10», – йдеться у дописі.

Нагадаємо також позицію депутатів Луцької міської ради під час розгляду питання «Про надання КП «Луцькі ринки» в постійне користування земельної ділянки для обслуговування ринку «Центральний» на вул. Глушець, 1». Розгляд цього питання відбувався під час 40 сесії Луцької міської ради 25 квітня 2018 року. «За» таке рішення проголосувало тоді 23 депутатів. Ще 8 місцевих обранців «Утримались» та троє «Не голосували». 

Серед тих, хто підтримав таке рішення: Микита Рабан, Сергій Савчук, Борис Смаль, Сергій Балицький, Ігор Поліщук, Петро Бойко, Сергій Шкода, Юрій Безпятко, Тетяна Янчук, Микола Дендіберін, Юлія Дацюк, Вікторія Побережна, Олександр Волинець («УКРОП»), Богдан Вавринюк (ВО «Свобода»), Алла Надточій, Юлія Вусенко, Тарас Шляхтич («Об’єднання «Самопоміч»), Григорій Пустовіт і Андрій Козюра (ВО «Батьківщина»), Костянтин Петрочук, Євгеній Ткачук, Аркадій Соломатін і Олександр Козлюк (позафракційні). Натомість, жоден з депутатів Луцькради не проголосував «Проти» рішення. 

Разом з тим, «Утримались» під час голосування депутати: Андрій Покровський (фракція «БПП «Солідарність»), Павло Данильчук і Анна Мовяк («Громадський рух «Народний контроль»), Богдан Богонос, Микола Романюк, Микола Федік та Віктор Ящук (ВО «Свобода»), Микола Яручик (позафракційний). Позицію «Не голосувати» обрали: Валерій Бондарук (ВО «Батьківщина»), а також Наталія Бунда і Петро Нестерук («БПП «Солідарність»).

Решта депутатів Луцької міської ради були відсутні під час голосування. 

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснюється оцінювання та про його результати можна дізнатись на сайті організації

За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 

В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

На платформі Атестація депутатів місцевих рад