Шахраї намагаються викрасти дані банківських карток, пропонуючи «грошову допомогу від ООН» — Держспецв’язку

Шахраї намагаються викрасти дані банківських карток, пропонуючи «грошову допомогу від ООН» — Держспецв’язку

У Facebook виявили шахрайську сторінку, яка видає себе за ресурс «ТСН». Там пропонують отримати гроші у «межах соціальної програми ООН», але насправді виконання запропонованих умов може призвести до крадіжки даних платіжних карток.

За інформацією hromadske про це повідомила Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA, яка діє при Держспецзв’язку.

«У соціальній мережі Facebook виявили шахрайську сторінку, що імітує ресурс телеканалу “ТСН”. На сторінці пропонують узяти участь в опитуванні. Для цього потрібно перейти за посиланням і нібито отримати “грошову допомогу в межах соціальної програми ООН”», — йдеться у повідомленні.

Держспецзв’язку додає, що надалі користувачу пропонують ввести персональну інформацію та провести додатковий платіж, унаслідок якого дані платіжної картки будуть скомпрометовані. Відомство закликає не вводити реквізити платіжних карток на незнайомих чи підозрілих вебсайтах і налаштувати контроль руху коштів.

«Якщо дані платіжної картки помилково введені на шахрайському вебсайті, негайно заблокуйте платіжну картку за допомогою мобільного застосунку, гарячої лінії банку (телефон зазначений на звороті картки) або через інтернет-банкінг», — рекомендує урядова служба.

Раніше Кіберполіція застерігала українців від шахрайства з виплатами грошової допомоги під час воєнного стану, адже зловмисники за допомогою фішингу виманюють гроші у громадян під виглядом надання державних виплат.

 

Денис Булавін