Шахтарі Нововолинська заявили про безстроковий протест

3 січня у програмі Громадське.network під час скайп-включення з Нововолинська представники ініціативної групи гірників, які з минулої суботи організувують акції протесту, Богдан Макарчук і Анатолій Мухомеджанов розповіли про проблеми вугільної галузі на Волині.

Після того, як невдоволені скороченням фінансування волинських шахт і тривалими затримками з виплатою заробітної плати, гірники перекрили дорогу обласного значення, їм принаймні, частково повернули заборговане. На діючих шахтах виплатили 50% зарплати за листопад. На 10-й шахті розрахувались стопроцентово. Але про грудень поки що не йдеться.

Гірники кажуть, що акції продовжуватимуться і матимуть безстрокових характер. За словами ініціаторів, вийти на вулиці їх змусила, насамперед, недолуга державна політика у енергетичній сфері.

«В паливно-енергетичному комплексі – криза. Кажуть, що є дефіцит вугілля. В У той же час у бюджеті 2015 не враховані кошти на дотацію шахт. Це проблема не власне шахтарів, а всього 50-тисячного міста. Уже й так з 7 шахт 4 закриті. На 10-й шахті відмиваються роками кошти. Якщо нас підтримати, то, наприклад, Бужанська шахта зможе видавати нагора понад 1000 тонн щодень. З тих кошторисів, що наші директори захистили в Міністерстві вугільної  промисловості випливає, що для повноцінного розвитку наших шахт потрібно 500 мільйонів. Так вони просили, але їм відмовили. І я теж би їм відмовив, бо пройшла революція гідності і ніщо не змінилося. Як були роздуті штати, так і є. На 3 діючі шахти – 300 чоловік керівного складу. Працювати нема кому, а управляти всі хочуть. На три чоловіки 2 управлінці», – розповідає Богдан Макарчук

«Закритя 1 і 9 шахти і 10 збираються законсервувати. Усі ці розмови пояснюють економічною доцільність. А чому мене, як громадянина, не запитають чи для мене економічно доцільно утримувати таких чиновників, які бездіють і займаються лише тим, що викидають людей на вулицю? Поки наш спротив буде наростати: будем перекривати шляхи міжнародного значення, приїдемо в Київ, бо питання шахт – це для нас питання життя і смерті», – каже Анатолій Мухомеджанов.