Що пропонують мажоритарники від партії «Народний Рух України»?

Що пропонують мажоритарники від партії «Народний Рух України»?

25 червня 2019 року завершилася реєстрація кандидатів, зареєстрованих для участі у позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року. У п’яти одномандатних виборчих округах в межах Волинської області Центральна виборча комісія зареєструвала 26 кандидатів-мажоритарників, висунутих дев’ятьма політичними партіями. Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу проаналізував передвиборні програми усіх кандидатів – висуванців партій та визначила особливості їх передвиборних програм.

Загалом, в межах одномандатного виборчого округу № 19 для участі у виборах зареєстровано лише трьох кандидатів, висунутих політичними партіями, в ОВО № 20 – п’ять кандидатів, в ОВО № 21-23 – по шість. Зокрема, у всіх без виключення округах своїх кандидатів висували політичні партії «Європейська Солідарність», «Опозиційна платформа – За життя» та «Слуга народу»; у чотирьох виборчих округах – Всеукраїнське об’єднання «Свобода» (за виключенням ОВО № 19); у виборчих округах № 20 та № 21 – Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»; у виборчих округах № 21 та № 23 – «Разом сила»; у виборчому окрузі № 22 – «Громадянська позиція» та «Народний Рух України», а у виборчому окрузі № 23 – «Рідне місто».

Кожна передвиборна програма кандидатів, висунутих політичними партіями, аналізувалася за 7 критеріями. Зокрема, аналізуючи програми, аналітики ЦПАВК намагались знайти відповідь на питання: 

1) Чи передвиборні програми кандидатів, висунутих однією політичною партією, містять однакові програмні положення? 

2) Чи передвиборна програма має назву? 

3) Чи передвиборна програма містить гасло? 

4) Чи означено основну мету/ основне завдання кандидата в разі обрання?

5) Які три перші тези передвиборних програм кандидатів – висуванців політичної партії? 

6) Чи передвиборна програма кандидатів-мажоритарників має прив’язку до округу або хоча б до регіону (Волинської області)? 

7) Яка позиція кандидатів партії щодо Криму, ситуації в Донецькій і Луганській областях, щодо зовнішньополітичного курсу України?

В результаті аналізу передвиборних програм відповідних учасників виборчого процесу було виявлено деякі особливості. По-перше, не усі кандидати від однієї політичної сили, яка їх висувала для участі у виборах, декларують однакові положення у своїх передвиборних програмах. По-друге, частина кандидатів – висуванців політичних партій – хоч і беруть участь у виборах в одномандатних виборчих округах, втім, не акцентують увагу на проблемах округу, а зосереджуються на загальнодержавних питаннях. Разом з тим, далеко не всі кандидати-мажоритарники, програми яких аналізувались, окреслюють у своїй передвиборній програмі чітку мету з якою вони йдуть до парламенту. 

Детальніший аналіз передвиборних програм кандидатів, якиі беруть участь у виборах в межах п’яти округів на Волині, аналітики Центру Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу окреслили в розрізі політичних партій – суб’єктів висування.

Політична партія «Народний Рух України» висунула для участі у виборах лише одного кандидата в одномандатному виборчому окрузі №22. Ним став підприємець Дмитро Климук.

1) Чи передвиборні програми кандидатів, висунутих однією політичною партією, містять однакові програмні положення? 

Оскільки політична партія «Народний Рух України» висунула лише одного кандидата-мажоритарника в межах Волинської області, тому порівняти програмні положення з іншими кандидатами немає можливості. Втім, загалом, передвиборна програма Дмитра Климука містить лише три «гарнтії» кандидата для виборців. Зокрема, тут йдеться про те, що на діяльність кандидата в разі його обрання будуть впливати лучани, а не олігархи; буде налагоджена комунікація з виборцями різними шляхами; відбуватиметься сприяння кандидата у вирішенні питань екології, доріг, інфраструктури тощо.

2) Чи передвиборна програма має назву? 

Передвиборна програма кандидата Дмитра Климука не має назви.

3) Чи передвиборна програма містить гасло? 

Передвиборна програма Дмитра Климука не містить гасла.

4) Чи означено основну мету/ основне завдання кандидата в разі обрання?

Конкретної мети у передвиборній програмі кандидата Дмитра Климука не означено. 

5) Які три перші тези передвиборної програми кандидата – висуванця політичної партії? 

У передвиборній програмі кандидата означено три такі перші тези: на його діяльність будуть впливати думки та звернення лучан, а не партійних босів; відбуватиметься комунікація із жителями міста; відбуватиметься сприяння вирішенню найгостріших проблем міста.

6) Чи передвиборна програма кандидатів-мажоритарників має прив’язку до округу або хоча б до регіону (Волинської області)? 

Передвиборна програма Дмитра Климука має прив’язку до округу. У ній кандидат зазначає, що буде комунікувати з виборцями свого округу, оскільки сам мешкає в окрузі, зокрема, йдеться про місто Луцьк.

7) Яка позиція кандидата партії щодо Криму, ситуації в Донецькій і Луганській областях, щодо зовнішньополітичного курсу України?

Позиції кандидата від партії «Народний Рух України» щодо Криму, ситуації в Донецькій і Луганській областях та щодо зовнішньополітичного курсу України у передвиборній програмі не означено.