Що пропонують кандидати-мажоритарники від «Громадянської позиції»?

Що пропонують кандидати-мажоритарники від «Громадянської позиції»?

25 червня 2019 року завершилася реєстрація кандидатів, зареєстрованих для участі у позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року. У п’яти одномандатних виборчих округах в межах Волинської області Центральна виборча комісія зареєструвала 26 кандидатів-мажоритарників, висунутих дев’ятьма політичними партіями. Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу проаналізувалв передвиборні програми усіх кандидатів – висуванців партій та визначила особливості їх передвиборних програм.

Загалом, в межах одномандатного виборчого округу №19 для участі у виборах зареєстровано лише трьох кандидатів, висунутих політичними партіями, в ОВО №20 – п’ять кандидатів, в ОВО №21-23 – по шість. Зокрема, у всіх без виключення округах своїх кандидатів висували політичні партії «Європейська Солідарність», «Опозиційна платформа – За життя» та «Слуга народу»; у чотирьох виборчих округах – Всеукраїнське об’єднання «Свобода» (за виключенням ОВО №19); у виборчих округах №20 та №21 – Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»; у виборчих округах №21 та №23 – «Разом сила»; у виборчому окрузі №22 – «Громадянська позиція» та «Народний Рух України», а у виборчому окрузі №23 – «Рідне місто».

Кожна передвиборна програма кандидатів, висунутих політичними партіями, аналізувалася за 7 критеріями. Зокрема, аналізуючи програми, аналітики ЦПАВК намагались знайти відповідь на питання: 

1) Чи передвиборні програми кандидатів, висунутих однією політичною партією, містять однакові програмні положення? 

2) Чи передвиборна програма має назву? 

3) Чи передвиборна програма містить гасло? 

4) Чи означено основну мету/ основне завдання кандидата в разі обрання?

5) Які три перші тези передвиборних програм кандидатів – висуванців політичної партії? 

6) Чи передвиборна програма кандидатів-мажоритарників має прив’язку до округу або хоча б до регіону (Волинської області)? 

7) Яка позиція кандидатів партії щодо Криму, ситуації в Донецькій і Луганській областях, щодо зовнішньополітичного курсу України?

В результаті аналізу передвиборних програм відповідних учасників виборчого процесу було виявлено деякі особливості. По-перше, не усі кандидати від однієї політичної сили, яка їх висувала для участі у виборах, декларують однакові положення у своїх передвиборних програмах. По-друге, частина кандидатів – висуванців політичних партій – хоч і беруть участь у виборах в одномандатних виборчих округах, втім, не акцентують увагу на проблемах округу, а зосереджуються на загальнодержавних питаннях. Разом з тим, далеко не всі кандидати-мажоритарники, програми яких аналізувались, окреслюють у своїй передвиборній програмі чітку мету з якою вони йдуть до парламенту. 

Детальніший аналіз передвиборних програм кандидатів, якиі беруть участь у виборах в межах п’яти округів на Волині, аналітики Центру Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу окреслили в розрізі політичних партій – суб’єктів висування.

«Громадянська позиція»

Політична партія «Громадянська позиція» висунула лише одного кандидата в одномандатному виборчому окрузі №22. Ним став керівник територіального підрозділу ГО «Громадський рух «Народний контроль» Павло Данильчук.

1) Чи передвиборні програми кандидатів, висунутих однією політичною партією, містять однакові програмні положення? 

Оскільки політична партія «Громадянська позиція» висунула лише одного кандидата-мажоритарника в межах Волинської області, немає можливості порівняти програмні положення з іншими кандидатами. Загалом, передвиборна програма Павла Данильчука складається з двох компонентів: загальнодержавного (проблеми України вцілому) та регіонального (проблеми округу). 

У програмі кандидата наголошується на таких основинх аспектах: необхідність встановлення миру на всій території України, курс на ЄС і НАТО, викорінення корупції, розвиток економіки, розвиток української культури та мови, соціальне забезпечення, кадрова політика, реформа децентралізації, підтримка місцевих товаровиробників, екологія, національно-патріотичне виховання, допомога військовим.

2) Чи передвиборна програма має назву? 

Передвиборна програма кандидата Павла Данильчука назви не містить.

3) Чи передвиборна програма містить гасло? 

У передвиборній програмі Павла Данильчука немає гасла. Натомість, у програмі зазначено три принципи: компетентність, чесність, патріотизм.

4) Чи означено основну мету/ основне завдання кандидата в разі обрання?

Програма кандидата Павла Данильчука розпочинається із означення мети – «Сильна Україна без олігархів та корупції».

5) Які три перші тези передвиборної програми кандидата – висуванця політичної партії? 

Кандидат Павло Данильчук розпочинає свою передвиборну програму тезами про: мету – Сильна Україна без олігархів і корупції; принципи: компетентність, чесність, патріотизм; а також  дії: безпечна країна, країна без корупції, заможна країна, країна, яку поважають у світі, національно зорієнтована державна політика, справедлива соціальна політика, компетентна влада.

6) Чи передвиборна програма кандидатів-мажоритарників має прив’язку до округу або хоча б до регіону (Волинської області)? 

Передвиборна програма Павла Данильчука має прив’язку до округу. У програмі є блок, який стосується питань виборчого округу №22.

7) Яка позиція кандидата партії щодо Криму, ситуації в Донецькій і Луганській областях, щодо зовнішньополітичного курсу України?

У передвиборній програмі Павла Данильчука з-поміж інших дій, які пропонує до виконання кандидат в разі його обрання, є пункти про перемогу у війні із зовнішнім агресором, повернення Криму та Донбасу, а також про курс України на ЄС та НАТО, співпрацю з європейськими партнерами та США.