Що буде, якщо ви припините їсти?

Їжа є улюбленим дозвіллям для багатьох з нас, що дуже зручно, тому що їжа нам потрібна для життя. Але що станеться з вами і вашим тілом, якщо ви припините їсти прямо зараз?

Перші шість годин все буде досить нормально. Ваше тіло розщеплюватиме глікоген, (який накопичує енергію у вашому тілі) в глюкозу, яку ваші клітини використовують в якості палива. Близько 25% енергії, що виробляється таким чином, використовується вашим мозком, а решта м’язами і червоним кров’яними тільцями. Але приблизно через 6 годин таке виробництво енергії припиняється,оскільки запаси глікогену виснажуються, що може привести до відчуття голоду або голодного роздратування, яке багатьом із нас добре відоме.

В цей час [6-72 годин] ваше тіло переходить у стан кетозу, коли воно починає голодувати. Оскільки у вашій крові є мало глюкози, ваше тіло повинно почати розщеплювати жири для отримання енергії. Цей жир, в свою чергу розщеплюється на жирні кислоти. Поза тим, ваш мозок не може використовувати довгі ланцюги жирних кислот, що … є проблемою! Оскільки немає більше глюкози, а жири є занадто великими, ваш мозок змінює режим і починає для отримання енергії використовувати кетонові тіла, які є короткими ланцюжками жирних кислот.

Це діє деякий час, але в кінцевому рахунку, лише 75% енергетичних потреб мозку може бути задоволена кетонами. Він, як і раніше, потребує глюкози! А це означає, що ваша розумова діяльність пригнічується. Отож, варто розуміти, що вам не обов’язково голодувати, щоб бути в стані кетозу.

Люди можуть ввійти у цей стан, перебуваючи на низьковуглеводній дієті, або професійні спортсмени, які використовують всі свої вуглеводи протягом тривалого часу, наприклад, як марафонці. Окрім того, за 72 години постраждають не тільки ваш настрій і енергія, але й ваш мозок почне розщеплювати ваші власні білки. Білки звільнять амінокислоти , які можуть

бути перетворені в глюкозу – це чудова новина для вашого мозку, але погані новини для вашого тіла. Простіше кажучи, ваше тіло поїдає себе, руйнуючи м’язову масу. У жінок недоїдання часто зупиняє менструальний цикл, бо організм намагається знизити затрати енергії. Щільність кісткової тканини зменшується, а також чоловіки і жінки можуть відчувати втрату статевого потягу. Після кількох тижнів голодування імунна система буде ослаблена через відсутність будь-яких вітамінів або мінералів настільки, що можна занедужати і померти. В іншому випадку, тіло продовжить використовувати всі джерела енергії, поки зовсім не залишиться глюкози, жиру, м’язової маси.

Однією з поширених причин смерті є серцева аритмія або серцевий напад, спричинені деградацією тканин серця, діафрагми і тіла загалом. Це є досить поширеним явищем в тих, хто страждає від анорексії. І Звичайно, організм відчуває відмови усіх інших органів. Голодування може привести до смерті в максимально в період від трьох тижнів до 70 днів, що засвідчено під час ірландського голоду в 1981 року. Незважаючи на це, тривалість виживання в значній мірі залежить від кількості води та кількості жиру у вашому тілі.

В певній мірі неймовірно – те, що тіло може витримати так довго без їжі. І тим НЕ менш, близько 800 млн осіб у всьому світі мають справу з такою реальністю. Гарна новина полягає в тому, що 7 найбагатших країн пообіцяли позбавити голоду і недоїдання 500 млн осіб до 2030 року.

Джерело