Рішення ради повинні слугувати інтересам громади, а не комусь одному

Рішення ради повинні слугувати інтересам громади, а не комусь одному

Я як депутат не хочу і не буду брати участь у обхідних «схемах», внаслідок яких громада не доотримає значні кошти в бюджет!

Шановні жителі Княгининівської громади! Я, як депутат Княгининівської сільської ради, вирішила розповісти вам про свою позицію щодо одного спірного питання, яке розглядалось на черговій, 43 –й, сесії сільради 12 квітня. Це питання, було включено в пункт «Земельні питання» , а саме «Про затвердження Генерального плану с. Зміїнець Луцького району Волинської області».

Коротко про суть питання. Рішенням Княгининівської сільської ради було виставлено на земельні торги право оренди на земельну ділянку, яка знаходиться в с. Зміїнець на межі з м. Луцьк (біля заправки UPG), площею 1 га, з цільовим призначенням для будівництва торгово-розважального центру. Метою цього рішення була передача земельної ділянки в оренду інвестору, який буде використовувати цю площу згідно її призначення, тобто буде здійснювати будівництво торгово-розважального комплексу чи бізнес-центру, що сприятиме розвитку інфраструктури громади, збільшенню податків та робочих місць. Торги відбулися, договір оренди було укладено з ТзОВ «Яровиця Парк» на 10 років з орендною платою близько 275 000,00 грн. в рік.

Однак, при обговоренні змін в Генеральний план с. Зміїнець, нам, депутатам, було озвучено, що надійшло звернення орендаря щодо зміни цільового призначення земельної ділянки – для будівництва багатоквартирних будинків. У випадку, якщо рада погодить такі зміни, громада в результаті отримає за 3-4 роки, поки триватиме будівництво, орендну плату по 275 000,00 грн. в рік (всього близько 1 млн. 100 тис. грн.). Як свідчить практика великих міст, зокрема м. Луцька, після завершення будівництва такі ділянки безоплатно передаються об’єднанню співвласників багатоквартирних будинків. Задумайтесь, мова йде про 1 га земельної ділянки комерційного призначення, яка знаходиться майже в обласному центрі!!! З таким результатом було вигідніше продати цю земельну ділянку та отримати в рази більші кошти для розвитку громади.

Про таку можливу «схему» обійти забудовником великі затрати на придбання земельної ділянки нас попереджав житель с. Зміїнець Олег Бондарук (представник Народного контролю) ще в червні 2018 року. Проте ми, довірившись діям та запевнянням сільського голови, переконували всіх в протилежному. Так, я, особисто, на одному із засідань бюджетної комісії, запитала Твердохліб Олену Олегівну про позицію сільського голови щодо такого розвитку подій і почула аргументовані запевняння, що такого не станеться.

Після процедури погодження у відповідних інстанціях проекту Генплану мав бути винесений на розгляд ради. Однак, при підготовці до сесії депутати дізнаються про те, що сільським головою в проект Генерального плану вже внесені зміни щодо цільового призначення орендованої ділянки, а саме для будівництва багатоквартирних будинків. Більшість депутатів виступили проти таких дій та активно намагалися вплинути на цю ситуацію в межах своїх повноважень. Депутати с.Зміїнець зібрали збори жителів своїх округів, щоб обговорити цю ситуацію, на яких було висловлено незгоду щодо такої «схеми» передачі земельної ділянки.
Протести людей та активна позиція і зауваження депутатів змусили сільського голову повернутися до попереднього варіанту Генплану і винести на сесію його затвердження з цільовим призначенням спірної ділянки таким як в договорі оренди – під будівництво об’єктів торгівлі. Депутати готові були затвердити такий варіант Генплану, адже цей документ дуже потрібен громаді.

Однак, на сесію сільради прийшов представник забудовника з новими пропозиціями – викупити орендовану ділянку. При емоційному обговоренні даного питання, представник орендаря «пригрозив» нам, що звернеться до суду, так як, насправді (за словами забудовника), всі погодження проходив саме генплан з призначенням орендованої ділянки під забудову багатоквартирних будинків, який сільський голова подавала всупереч позиції депутатів. В результаті обговорень це питання було знято з розгляду на сесії для його детального вивчення. Тому Генплан по с. Зміїнець так і не був прийнятий радою.

Моя позиція, як представника громади, наступна:
1. Рішення буде приймати рада, враховуючи думку та бажання громади, а не сільський голова одноосібно!
2. Вважаю дії сільського голови по цьому питанню такими, що не відповідають інтересам громади!
3. Я не хочу і не буду брати участь у обхідних «схемах», внаслідок яких громада недоотримає значні кошти в бюджет!

PS. Депутати Княгининівської сільської ради, незважаючи на різні суперечки та розходження позицій з сільським головою, довгий час не виносили всього на публіку, бо була довіра у взаємовідносинах. Але є окремі питання, які переходять межу. Я вважаю,що громада повинна знати правду, аби не повторювались намагання і надалі просувати рішення, які суперечать інтересам громади.

PPS. Аудіозапис чергової 43 сесії можна отримати за відповідним запитом в сільській раді.