«Революція красива тільки на фотографіях», – волинський майданівець

Павло Марчук  – жетель села Дерно, що на Волині. Був активним учасником подій на Майдані. 20-го лютого на вулиці Інститутській отримав два кульових поранення. Спочатку лікувався в Луцьку, потім їздив на реабілітацію в США.

Хлопець розповідає, що спочатку поїхав на Євромайдан, потім повернувся додому. Вже вдома до нього подзвонили знайомі і сказали про розгін студентів. Вирішив повернутися назад до Києва. Павло каже, що знав про те, що на Майдані може бути небезпечно, тому нікого не агітував їхати разом із ним.

Там потрапив до 35-ої сотні разом з іншими волинянами.

«Були постійні бої. Бої, перепочинок, знову бої. Проте боями це важко назвати: шматок дерев’яної палки і бронежилет другого класу захисту. Тобто він не захищає від бойових набоїв. Зранку 20-го лютого 35-а сотня пішла на штурм. Тоді чорна рота «Беркуту» постійно стріляла, проте ми постійно підходили, постійно закидали бруківкою. Вийшло так, що ми опинилися з самого переду. Вже навіть не було кому поставити димову завісу. Це постійні крики, кров, перші смертельно поранені», – згадує про ті події хлопець.

Тоді Павло отримав і свою кулю. Снайпер влучив йому в руку та плече. Його друг Пегас намагався витягнути з-під обстрілу, проте також отримав поранення.

Павла відвезли до майданівського шпиталю, звідти – до Луцька. Потім його відправили на реабілітацію до США.

«Майдан є багато в чому правий, але деякі речі не є добрі. Не є добре маски та коктейлі. На кожному кроці це застосовувати було не варто. Україна є вільною, демократичною, правовою державою і є багато способів боротьби легітивних та законних методів», – додає хлопець.

«Майдан на фотографіях, на відео виглядає красиво і ніби правильно, але ось ми бачимо фотографії людей, яких з нами нема. Тобто не все так і однозначно», – каже Павло Марчук.