Революціонери зірвали віп-полювання «друзів» Колісника у волинських лісах

Активісти «Автомайдану України» та «Правого сектору» дізналися про те, що екс-керівник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Богдан Колісник організовує віп-полювання для впливових осіб у Цуманських лісах, та вирішили зірвати захід.

На думку керівника «Правого сектору» на Волині Павла Данильчука, коли на Сході війна, не варто влаштовувати такі розваги, тим більше, коли це роблять «одіозні особи».

Шукали «друзів Колісника» революціонери у суботу, 29 листопада на території державного підприємства «МГ «Звірівське» та приватного мисливського господарства «Майдан Мисливський».

«Нам повідомили сьогодні близько обіду, що в нашому сумнозвісному Звірівському лісництві за ліцензією на відстріл однієї дичини полюють на зовсім іншу. Також до нас дійшла інформація, що тут полюють різні одіозні фігури, зокрема кум Богдана Колісника та, можливо, один із волинських народних депутатів», – відзначив Павло Данильчук.

За його словами, мисливці купують ліцензії на відстріл кабанів та іншої «дешевої» дичини, а натомість стріляють, наприклад, оленів. Як відомо, ліцензії на відстріл різної дичини мають різну ціну.

Так, вартість ліцензій на відстріл мисливських тварин в мисливських угіддях Україні складає:
лося — 2000,00 грн.
оленя європейського — 1000,00 грн.
оленя плямистого — 800,00 грн.
кабана — 600,00 грн.
лані — 800,00 грн.
муфлона — 800,00 грн.
козулі — 200,00 грн.
бобра — 150,00 грн.
Бабака — 150,00 грн.
борсука — 200,00 грн.
куниці лісової — 50,00 грн.
ондатри — 25,00 грн.
білки — 15 грн.

Отже, щоб перевірити, чи справді Богдан Колісник організовує подібні полювання, автомайданівці та правосеки вирушили у «МГ «Звірівське».

Перше, що вдалося виявити у тамтешніх лісах – бенкетний стіл на 15-20 чоловік, який саме готували в одній із альтанок. Цікаво, що готували його самі працівники «Звірівського» Орися Бандура, Володимир Козак та Андрій Шпорук. Останній, до речі, був керівником цього державного підприємства до того, як туди призначили нового керівника Ярему Байду.

Також на місці була працівниця бару «Колиба» Ольга Куц. Цей заклад пов’язують із Богданом Колісником.

На запитання активістів, для кого бенкет, працівники «Звірівського» так і не відповіли. Тому революціонери вирушили далі шукати «Колісника і Ко» у лісах приватного господарства «Майдан мисливський», залишивши біля альтанки кілька людей.

У лісах «Майдану мисливського» вдалося знайти трьох мисливців із Львівщини, які свою причетність до Богдана Колісника заперечували. Також на місці був і директор господарства Сергій Ходорчук, що показав ліцензію, яку купили мисливці. Документ випасаний на Гудзоватого Андрій Володимировича та дозволяє відстріл одного кабана.

Вбиту тварину вдалося знайти на території «адміністрації» «Майдану мисливського», де її тушку мають ділити та важити. За словами Ходорчука, кожен кілограм тушки кабана обійдеться мисливцям із Львівщини у 50 гривень.

Самого ж Богдана Колісника застати на місці активісти не змогли. Як вдалося дізнатися із джерел у мисливському господарстві «Звірівське», Колісник, а також основна група мисливців, із якими він приїхав, вчасно дізналися про приїзд «Правого сектору» та «Автомайдану». Тому вони спішно покинули мисливські угіддя, при цьому забувши про «поляну», яку готували для них працівники «Звірівського».

Також під час пошуків вдалося яскраво побачити конфлікт між нинішнім та минулим керівництвом ДП «МГ «Звірівське». Нинішній директор Ярема Байда не може усунути із підприємства «людей Колісника» Орисю Бандуру, Володимира Козака та Андрія Шпорука (колишнього директора).

Щоб утриматися на посадах, вони наразі пішли у відпустки та постійно намагаються оформляти «лікарняні», адже у цей час людину з роботи звільнити не можна.

Сам Ярема Байда каже, що «люди Колісника» саботують його роботу та намагаються повернути на підприємство стару команду.

Натомість Орися Бандура під час спілкування із журналістами нагадала, як 17 листопада 2014 року виявила трьох оленів із відрізаними головами, яких нібито убили браконьєри. Тоді вона «прив’язала» вбивство тварин до нового директора Яреми Бандури, який, мовляв, не організовує підгодовування тварин, тому вони виходять на поля і стають легкою здобиччю браконьєрів.

Звинувачення у «пособництві браконьєрам» звучать із уст Яреми Бандури. Керівник «Звірівського» каже, що у сусідньому «Майдані мисливському» навмисне висипають корм для тварин біля доріг, щоб мисливцям було зручно відстрілювати їх безпосередньо біля автомобілів, а не шукати дичину в хащах. Тому, за його словами, може статися, що нечесні на руку мисливці «настріляють дичини біля дороги, погрузять в машину – і шукай вітра в полі».

Справді під час «пошуків Колісника» вдалося побачити корм для оленів безпосередньо біля доріг. Також із вікон автомобілів у «Майдані мисливському» та «Звірівському» можна подивитися на стада оленів і кабанів, що майже не бояться людей і можуть стати легкою здобиччю для браконьєрів.