У цьому розділі ми пропонуємо вам найрізноманітніші відео про усе на світі. Це – відеопродукт, перекладений командою ентузіастів, які пропагують науку українською мовою. Джерело – cikavanauka.org


Чому вислів «виживають найсильніші» хибний?

Чому вираз «виживають найсильніші» є неправильним? Яким у такому разі повинен бути правильний короткий вислів, який описав би суть природного добору? Що насправді означає вираз вживають найпристосованіші дивіться у цьому відео.
0

Як змінювалася тривалість життя людей

В попередньому відео розповідалося, про те наскільки оманливими можуть бути визначення "очікуваної тривалості життя" і про те, що графіки можуть розповісти нам набагато більше про тривалість життя. У тому відео ми розглянули крові виживаності для собак ,морських черепах і сучасних людей. Але ми як допитливі істоти хочемо дізнатися не лише про сучасних людей, а й про те як тривалість людського життя змінювалася з часом.  Що таке очікувана тривалість життя, і як вона змінювалася в людей. Чому ми часто використовуємо різні підходи до визначення очікуваної тривалості. Дивіться у цьому відео.
0

Як визначається тривалість життя

Якщо ви поглянете на середню тривалість життя людини, то виявите, що вона становить приблизно 72 роки. Для собаки — це близько 14 років, а для морської черепахи приблизно — 80 років. Але ці числа насправді не можна порівнювати, оскільки вони були вирахувані із використанням трьох різних визначень поняття "очікувана тривалість життя". Що таке очікувана тривалість життя? Чому ми часто використовуємо різні підходи до визначення очікуваної тривалості життя для різних істот (як-от людей, собак або черепах)? Чи справді деякі види черепах живуть настільки (80 – 150 років) довго?
0

Де закінчується один океан і починається інший

Світовий океан поділяється на 4 головні частини: Тихий океан, Атлантичний океан, Індійський океан, Північний Льодовитий океан. Міжнародна гідрографічна організація з 1918 по 1953 роки виділяла Південний океан (во́ди Світового океану на південь від 60° пд. ш.). У проєкті 4-го видання «Меж океанів і морів» 2002 року було запропоновано відновити Південний океан, але ця редакція через ряд не пов'язаних із цим питанням топонімічних суперечок досі офіційно не затверджена.
0

Чому за кораблем утворюється дивний слід

Позаду за рухомим кораблем, човном чи водоплавним птахом часто можна побачити характерний візерунок, утворений хвилями – так званий човновий (корабельний) слід, або ж корабельні хвилі. Як вони виникають, і чому їхня форма саме така?
0

Чому землетруси так важко передбачати

Вчені намагаються з’ясувати, як передбачати землетруси. Досі у нас немає надійного способу (передвісника). Головні сподівання покладаються на моделювання процесів в надрах Землі.
0

Як ультрафіолет спричиняє старіння і рак шкіри

Деякі речі мають незмінний вигляд, але зазвичай все розвивається, а темне й світле іноді міняються місцями. Шкіра виглядає більш плямистою, а зубні протези виділяються на тлі зубів. Яким чином ультрафіолетове випромінювання, зокрема його найменш енергетична частина спектру (УФ-А / UVA), будучи неіонізуючим (як рентгенівське чи гамма), може виклика́ти рак шкіри і смерть клітин, а також спричиняти видиме старіння шкіри (фотостаріння)?
0

У вас більше кісток, ніж здається

Наші кістки можуть свідчити про неповноту підручників з анатомії, майже у всіх них написано, що у вашому тілі рівно 206 кісток пісок 28 утворюють череп 64 кістки в руках, 52 тулубі та 62 у ногах і ця інформація часто подається як незаперечний факт. Але існує багато людей народжених без ніг або із зайвими  пальцями тощо. То скільки ж кісток утворюють скелет (і не лише) тіло людини? Дізнайтеся, переглянувши відео.
0

Що як увесь лід на Землі розтане?

Ви мабуть чули про наслідки зміни клімату на нашій планеті і конкретно В Арктиці яка нагрівається удвічі швидше але що насправді сталося якби ви слід на землі розтанув? Що буде, коли увесь лід на нашій планеті розтане? Рівень океану підніметься? А як зміниться солоність води? А що буде з Гольфстрімом? Які країни відчують це першими? Як це вплине на тварин?
0

Чому ми непритомніємо

Чим більше ми дізнаємося про тваринне царство, тим менше унікальними здаються люди. Виявляється, лише люди можуть непритомніти. Жодна інша тварина на Землі цього не робить. Але чому? В чому причина настання стану непритомності?
0