Як змінили роботу та переживають виклики війни розважальні заклади Луцька

Війна в Україні внесла свої корективи в роботу розважальних закладів Луцька. Практично всі не працювали у перший місяць повномасштабного вторгнення Росії, декому довелося переформатувати роботу закладу, ще комусь – придбати генератор та «Starlink». Більшість адміністраторів і власників закладів кажуть, що кількість відвідувачів відчутно зменшилася, але намагаються використати цей час для покращення роботи.  «Сила правди» поспілкувалася із кількома розважальними закладами міста про те, як працюють такі заклади в умовах війни та обмежень.
0

Охороняли Луцьк і рятували від голоду Ізюм. Чим займається громадське формування «Дефендер»

Відомий у Луцьку адвокат Артур Мартіросян з перших днів повномасштабного вторгнення Росії створив разом з колегами добровольче формування «Дефендер». Основне його завдання – охорона громадського правопорядку, допомога містянам у комендантську годину. Нині, крім патрулювання, члени формування регулярно їздять у звільнені від окупантів села та міста, щоб завезти гуманітарну допомогу. 
0

Як волонтер з Луцька виготовляє павербанки для військових

Лучанин сконструював і виготовляє потужні павербанки на фронт. Вони в міцному металевому корпусі, їх можна кидати, а ще вони – герметичні і не пропускають вологу.
0

Скільки підприємств переїхало на Волинь з початку повномасштабного вторгнення

Уже більше року наша країна потерпає від сусідів-загарбників. Наслідки відчули на собі усі, в тому числі і бізнес на сході України. Багато підприємств релокувалися на відносно спокійні території, до яких увійшла і Волинь. 
0

Прикордонна сільрада на Волині підтримала виділення мільйонів для митниці

Вишнівська сільська рада Ковельського району планує виділити Волинській митниці 2 мільйони 900 тисяч гривень. Відповідне рішення депутати підтримали більшістю голосів 9 березня під час пленарного засідання чергової сесії. 
0

Які професії опановують вимушені переселенці на Волині. Інтерв’ю з консультанткою з працевлаштування

Надія Герило – представниця благодійної організації «СпівДія», вже пів року вона допомагає переселенцям на Волині з працевлаштуванням. За цей час до неї звернулося понад три сотні людей.  В інтерв’ю «Силі правди» жінка розповіла про те, яку роботу шукають та які проблеми доводиться долати переселенцям на цьому шляху.
0

Волинська ОДА приховує, кому під час війни видала дозволи на виїзд за кордон

Впродовж першого року повномасштабної війни з Росією Волинська обласна державна адміністрація видала 209 наказів про надання права водіям на виїзд за межі України. Однак, кількість осіб, які отримали таке право, приховують.
0

Міжнародне свято чи радянський пережиток: що думають лучани про 8 березня

Нещодавно українці голосували в «Дії», чи залишити вихідним 8 березня. Понад 60% опитаних підтримали таку ініціативу. До речі, опитування стало одним з наймасовіших у додатку, адже свою думку висловили понад 2,1 мільйона українців.  Що загалом думають про це свято і про ініціативу від держави про його перенесення лучани, лучанки і гості міста – поцікавилась і «Сила правди».
0

Як на Волині через ворожі атаки псувалися мережі і побутова техніка

Регулярні ракетні обстріли з боку Росії призвели до значних руйнувань енергосистеми України. Працівники енергетичної галузі намагалися оперативно відновити роботу постраждалих мереж. Незважаючи на це, українцям довелося пережити важку воєнну зиму із частими відключеннями світла.  Під час постійних вимкнень електроенергії побутова техніка стала вразливою. Інколи навіть найменший перепад міг спричинити несправність того чи іншого приладу.
0

«Накрила сина своїм тілом, і зрозуміла, якщо не поїдемо зараз, ми – смертники», – вчителька з Лисичанська, яка переїхала на Волинь

«Я – землячка Володимира Сосюри!», – з гордістю каже Ганна Дарніченко під час першого знайомства. Десять місяців тому вона разом з двома синами отримали новий статус – вимушені переселенці. До повномасштабного вторгнення жінка вчителювала в Лисичанському ліцеї №13, викладала фізику, астрономію, математику і захист України.  Зараз пані Ганна разом з сім’єю мешкає в Княгининку, поблизу Луцька, в гуртожитку місцевого ліцею. З 1 вересня жінка повернулася до роботи. Вона веде дистанційне навчання для своїх учнів з Лисичанська, а також має години в Княгининському ліцеї.
0