Привіт, правоохоронна системо! Політико, – на вихід!

Привіт, правоохоронна системо! Політико, – на вихід!

Доброго вечора, Луцьк та Ковель. Привіт, правоохоронна системо.

Як не знаєш, яким чином діяти, якщо норми не дуже досконалого українського законодавства конфліктують, дій згідно здорового глузду та норм моралі. Останні у нас, українців, культивувались тисячоліттями. Маю дієвий досвід того, що публічність та відкритість створює, як мінімум, довіру. А частенько й допомагає знайти вихід із ситуації, що на перший погляд здається абсолютно безвихідною. Я сподіваюся, що буду почутим, бо звертаюся до своїх колег по атестаційній комісії Пікуна Івана Адамовича та Раковича Юрія Анатолійовича – давайте працювати. Я знаю, про що говоритиму, бо мав більш негативний, ніж позитивний, досвід участі в атестаційній комісії по переатестації колишніх міліціонерів у поліцейські у лютому-березні 2016-го. Ту переатестацію успішно з тріском провалили в наших найсправедливіших судах. Ті, в кого не опустилися руки, а мозок не інфікувася геном зневіри, й до сьогодні «вибивають» бувших міліцейських хабарників та рішал із насиджених місць та потоків. Отже, переатестація триває, вона перейшла в іншу фазу – значно складнішу, але вкрай необхідну.

Новостворена поліцейська комісія Управління патрульної поліції у м. Луцьку Департаменту патрульної поліції завтра о 10-й ранку розпочинає свої засідання за адресою: м. Луцьк, вул. Залізнична, 15 у режимі проведення фінальних очних співбесід із першими кандидатами, що пройшли складні кола попереднього відбору та вийшли на фінішну пряму. Завтра атестуємо п’ятнадцять чоловік, що бажають працювати патрульними в Луцьку та трьох першопроходців на Ковель. Усе б нічого, але два «представники громадськості» від Волинської обласної ради, які пройшли складний конкурсний відбір (навіть не були присутні на засіданні профільної комісії облради) у склад поліцейської комісії та отримали серйозну підтримку громадянського суспільства Волині (звичайно, іронізую) діють не самостійно і ймовірно отримали чітке завдання: зірвати процес попереднього відбору, щоб затягнути справу донабору у Патрульну поліцію Луцька та Ковеля ще на чотири довгі місяці. Сьогодні ними було заявлено, що за умови не відміни нинішнього конкурсу та призначення нового, буде задіяний механізм судової тяганини з Управлінням та Департаментом. Тобто за чиєюсь зрежисованою вказівкою може запуститися принцип: «Чим гірше – тим краще», за яким ми давно спострігаємо в інших структурах у нас на Волині й Луцьку, зокрема. Насправді, при перших зустрічах та спілкуванні склалося враження, що буде конструктивна та фахова робота. Кожен чітко розумів, а багато хто й відчув, як кажуть, на власній шкірі, що патрульних у місті не вистачає. Чекати доводиться надто довго не тому, що довго їдуть чи погана комунікація зі службою інформзабезпечення лінії 102, а тому, що на все місто п’ять екіпажів і кожен зайнятий.

Найсерйозніше то питання стосується діючих патрульних поліцейських, які не бачать вихідних, які постійно на підсиленні, які замість спілкування з рідними та самовдосконаленням змушені щодня, щоночі вислуховувати неадекватів, оббивати пороги судів, засвідчуючи там свої письмові показання, бо слово поліцейського, викладене на папері для українського суду не доказ, а підстава для того, щоб заслуховувути ще й усні пояснення. Я вже мовчу про принцип правоти патрульного поліцейського і, тим більше, підкорянню його законній вимозі, як представника правоохоронного органу. Повертаюся до «учасників від громадськості», а по факту від голови Волинської облради Палиці Ігоря Петровича: сиділи тишком-нишком, мовчали до останнього, аж сьогодні, бац!, усе не то й не так, ми спостерігали зі сторони, жодного разу не долучилися, як члени комісії до будь-якого етапу відбору, а тепер дульки Вам, а не співбесіда, ми зупинимо процес донабору через позов у суд, бо не дотримано процедури, на нашу думку.

Складно і сумно, коли політика втручається до первинної ланки забезпечення правопорядку на вулицях міст, районів, дворів, будинків та у нашому спільному домі під назвою Волинь. Думаю, що завтра може розпочатися чергове волинське шоу. Хоча я до останнього сподіваюся на премогу здорового глузду.

Складно? А хто казав, що буде легко?